Alexa Düşürme Yöntemleri

Alexa Nedir ?

Alexa, Amerika odaklı bir sıralama sitesidir. Alexa’nın asli hedefi dünyada yer alan siteleri ziyaretçi sayılarına ve detaylı istatistiklere göre ulusal ve global olmak üzere sıralamaktır. Alexa sıralamanızın yüksek olması sitenizin otoriter ve kaliteli ziyaretçisi bulunduğunu gösterir.

Alexa Düşürme Veya Yükselme Nasıl Yapılır ?

Alexa sitelerinizi bir eklenti aracılığı ile analiz eder. Bu eklentinin adı Alexa Toolbar‘dır. Alexa Toolbar kullanan kullanıcılar sitenizi ziyaret ettiğinde Alexa, ziyaretçinin sizin sitenizde ne kadar süre geçirdiğini, hangi sayfalarda gezdiğini, hangi ülkeden sizin sitenize yaklaştığını ve daha bir çok analiz gerçekleştirir ve bu analizler tarafında sitenizin sıralamada yükselmesini ya da düşmesini sağlar.

Alexa sıralamamızı arttırmak amacıyla amaç kullanıcı kitlemizin olması gerekir. Bu amaçlediğimiz kullanıcılar Alexa Toolbar eklentisini tarayıcısına yüklemiş şahıslar olması gerekir. Bu bireylerin kim bulunduğunu ön görü ediyorsunuzdur, tabii ki Webmasterlar 🙂 .

Web sitesi olan webmaster şahıslar kesinlikle tarayıcılarına Alexa Toolbar eklentisini kuracaklardır. Bunu size çok iyi bir numuneyle açıklayabilirim. WordPress, SEO gibi hususlarda içerik yapan ve belirli bir ziyaretçi kitlesi olan siteler genelde sıralamada ilk ikibine kolaylıkla girmektedir. Bunun sebebi sitelerine gelen 500 bireyin nerdeyse %80 gibi bir oranında bu eklentinin yüklü olmasıdır.

Sitemize bu eklentinin yüklü bulunduğu şahıslari çekmek amacıyla birtakım yollar izliyeceğiz. Bunların en etkili olanı sitemizi webmaster forumları üstünde paylaşmaktır. Bu şekilde hem backlink elde etmiş oluruz hemde sitemize alexa sıralamamızı yükseltecek ziyaretçi çekmiş oluruz.

İkinci olarak sitemizi olası bulunduğunca orjinal ve kaliteli içeriklerle doldurmalıyız. Kopya içerikler hiçbir vakit sevilmez. Webmasterları sitemize çekmek amacıyla site sahiplerinin dikkatini çekecek içerikler girmeliyiz. Örnek husus olarak SEO, WordPress, Blogger, Kodlama gibi detaylı dallarda sitemize içerik girebiliriz.

Yapacaklarımızı bir liste durumuna getirelim;

  • Sitemizi Webmaster Forumlarında Paylaşmak
    Özgün ve Kaliteli İçerikler Üretmek
    Webmasterların Dikkatini Çekecek İçerikler Girmek
    Tarayıcımızda Alexa Toolbar Kullanmak

 

Bu işlemleri yapıldıktan sonra gözle görülür şekilde Alexa sıralamanız yükselecektir.

One Response to “Alexa Düşürme Yöntemleri”
  1. Furkan 18 Kasım 2017

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek