Askerlik İle Sorular Ve Cevaplar

Merhaba, arkadaşlar..

Askerlik yapanlar veya gidecek olan kardeşlerim için bazı bilgileri vermek istedim..; )

Askerlik anıları anlat anlat bitmez, tabi kimine göre çok zordur askerlik zaten, askerliğin kıymetini bittikten sonra anlıyorsun.. Nedense ordayken günler geçmez..; )

Ama beni yine alsalar giderim… İzmir / E.foça / Amfibi komando olarak yaptım.. Hem karada hem denizde İzmirin güzel havasını aldık yane..; ))

Soru : Komutan Nedir ? Kimdir

 

Komutan askeri okullarda eğitim görmüş askeri öğretmendir.Askerde size yapmanız gerekenleri gösterir ve öğretir.

 

Soru : Askerde devreçilik varmı * Nedir

Bu konuda detaylı yazmak gerekiyor aslında ama, kısa yoldan anlatmam daha makbule , geçer: )

Tabikide devreçilik her askeriyede vardır, ama mesela bazı yerlerde hiç yoktur tamamen şans işidir.. Ama devreçilik olması lazım.. Her kes rütbesini bilmesi gerekiyor.. Rütbe dediysem askerin rütbeside . Devreçiliktir..; )

Askerde devrecilik aslında sıracılık demektir.Alt devredeki askerin bir takım işleri üstlenmesi ve yapması anlamına gelir devrecilik yeni askerler yani alt devreler gelene kadar devam eder. .

Soru : Neden Askerler az miktarda para alıyor ?

Valla bu sorunun cevabını ben veremem.. : ) Bizim zamanımızda 14TL alıyorduk şimdi yine iyi oranlarda veriyor, okadar şehit veriyoruz aslında asgari ücret tarzında para vermeleri gerekiyor! Bizim devletin insafiyetine kalmış birşey!

Soru : Askerde ölürsem, şehit olurmuyum  ? Şehit Kime dEnir .

Şehit askeri vazife anında ölen kişilere denir. Örnek askerlik anında ölen askerlerimiz veya polislerimize şehit denir .

Soru : Asker Yareni Kime Denir ?

Yaren genel anlamıyla hayat arkadaşı olan bayanlarımıza denilmektedir.Asker yarenide sevdiği askerde olan kızlarımıza denilmektedir.Yani asker eşi,sevgilisi,nişanlısı gibi durumlarda kullanılır.

Arkadaşlar yakında şafak hesaplama, asker mektupları, asker anıları, asker sözleri hakkında detaylı bilgiler verilecektir.. Sizinde kafanıza takılan sorular varsa lütfen.. Yorum olarak belirtin.

Sizinde askerlik anılarınız varsa, gönderin yayımlayalım! Kalın sağlıcakla..

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek