Backlink Nedir Nasıl Yapılır ?

Merhabalar, arkadaşlar.. Backlink nedir ve nasıl yapılır. son vakitlerde tesirini kaybettiği dedikoduları söylense’de SEO işleminin olmazsa olmazıdır fakat ilgili bir şekilde yapıldığında yararlıdır. Bir internet sitesine SEO yapmaya karar verdiğinizde kaliteli backlinkler ile sayfayı besleyerek üst sıralarda çıkmasını amaçlarız. Bu doğrudur fakat natural olması ve ilgi edilmesi gereken bir kaç püf noktası bulunmaktadır.

 

Backlink nedir Backlink Çalışmasında ilgi etmemiz gerekenler

 
Sadece ana sayfaya backlink almaktan vazgeçin. Alt sayfalarınıza alacağınız backlinklerin uzun vadede daha yararlı olacağından emin olabilirsiniz.

  1. Sürekli olarak anahtar sözcüknize backlink çalışması yapmayın. Örneğin; üst sıralarda çıkmasını dilediğiniz sözcük “kol saatleri” ise “erkek kol saatleri, bayan kol saatleri, spor kol saatleri, casio kol saatleri” şeklinde sözcükler türeterek bu şekilde backlink almaya ilgi edin. Hem de bazı durumlarda rastgele bir sözcük olmadan yalnızca linkinizi kullanarak backlink edinin. Ne kadar amatör gözükürse o kadar natural olacaktır.
  2. Spam gerçekleştirmekten uzak durun. Hele ki programlar ile backlink almaya çalışmayın. Bazı programların işe yaradığı doğrudur fakat bu backlink çalışmalarını belirli bir periyota yaymak daha yararlı olacaktır.
  3. Backlink aldığınız yer neresi ise (forum, blog, wiki vs.) linkinizin olduğu sayfaları pinglemeyin.
    Spam ve çöp sitelerden uzak durun. Backlink alacağınız sitelerin backlink giriş ve çıkışının orantılı olmasına özen gösterin. Sürekli tanıtım yazısı satan bir blog sayfasından muhakkak link almayın.
  4. SEO paketi adı altında satılan çalışmalardan uzak durun. Geneli amacıyla hiç bir işe yaramadığını söyleyebiliriz.
    Son olarak Backlink kavramını tam olarak kavraya bilmek amacıyla ilk olarak SEO nedir onu kavramamız gerekmektedir.

    Günümüzde tanıtım yazısının tesiri göz ardı edilemez. Son olarak derli toplu bir şekilde alacağınız tanıtım yazılarının çok yararlı olacağını belirtelim.

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek