Banyo Yapmanın Faydaları

Hergün mü banyo yapiyorsunuz ?

Yoksa haftalık mı ? ..  Banyo yapmayı sevenler için iyi bir haber ! ;  -ğ

Havaların ısınması ile birlikte yaz aylarında terlemelere bağlı olarak daha çok banyo yapıldığı bilinmektedir. Vücüdu rahatlatmanın ve temizlemenin en mantıklı yolu olan banyo ardından oluşturulan incelemeler ile gerilim hormonu olarak tanınan kortizon orantısında azalmaların bulunduğu incelemeciler doğrulusunda kanıtlanmıştır. Sık sık banyo yapan bireylerin yaşlanmaları yavaşlarken, cilt bölgesinde meydana gelen sivilcelerde de azalmalar meydana çıkmaktadır. Banyo ardından tam fayda sağlanması amacıyla vücüdunuzu nemlendirici kremler ile rahatlatmanız gerekir. Tahmini olarak 45 – 60 dakikalık bir banyo yardımıyla 130 kalori yakmanız mümkün, buda yarım saatlik egzersizle aynıdır.

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte meydana çıkan bahar yorgunluğunda meydana gelen kas ağrılarından da, sıcak ile birlikte banyo ardından rahatlayacağınıda fark edebilirsiniz. Vücüdun bütün kısmına uygunlanan ısı yorgunluk durumunuzunda uykunuzun gelmesini sağlayacaktır. Kan şekerinin yükseldiği hallerde banyo yaparak kan şekerinin düşmesini sağlayabilirsiniz.

Kan şekerinizi düşürmeye çalışıyorsanız banyo kolay bir çözüm olabilir. Yapılan incelemeler banyonun kan şekerini düşürdüğünü gösteriyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

webmaster blogu - webmaster bloğu