Bel Ağrısına Neler İyi gelir ?

Bel ağrısı sorunu, baş ağrısından ve diş ağrısından sonra, en çok karşılaşılan ve rahatsız eden ağrılardan birisidir. Bel ağrıları, hafif de olsa kuvvetli de olsa, son derece rahatsız edicidir. Geceleri uyumanıza engel olan, gündüzleri işinize yapmanıza engel olan bel ağrılarına kuşkusuz çözümler mevcuttur. Fakat ilk olarak bel ağrısına niçin olan asli halleri bilmek gerekiyor. Yanlış uyuma tarzları, gün içersinde kambur durma, ağır yük kaldırma, duruşta ortaya gelen bozukluklar, belin rastgele bir halde zorlanması ve aynısı haller bel ağrılarına niçin olabilir. Fakat şiddeti değişik olan bel ağrılarının hepsine yayılan çözümler aynıdır.

Bel ağrısına sebep olan bu gibi haller, günlük yaşamta karşılaşabileceğimiz kolay hallerdır. Fakat birtakım bel ağrıları, rastgele bir hastalığın habercisi de olabilir. Kemik erimesinden, kireçlenmeden ve brusella gibi hastalıklardan bulaşan virüsler neticesinde bel ağrıları oluşmaya başlayabilir.

Özellikle 35 ve 40 yaşları arasında görülen bel ağrıları, şiddetini arttırdıkça eksper bir hekime görünmenizde yarar vardır.
Bel ağrılarından kısa süreli kurtulabileceğiniz en iyi yöntem, atkestanesi kremi ile bel kısmınıza masaj gerçekleştirme ve sıcak bir havluyla sarmaktır.
Bel ağrıları tedavi edilmediği prosese bel fıtığına sebep olabilir. Bu amaçla sık sık egzersiz yapılması gerekiyor.
Oturma pozisyonlarına ve mesleğe ideal pozisyonlara ilgi edilmelidir.

Bel Ağrısı Tedavisi Nasıl Yapılmalıdır?

Bel ağrılarının tedavileri son derece ilgili bir şekilde yapılıyor. Uzman hekimler doğrulusunda ele alınan bel ağrılarına tedavi olarak ameliyat ya da sıksık tedaviler kullanılıyor. Fakat evde kendiniz bel ağrılarınızdan kurtulmak istediğinizde, sırt üstü yatarak bol bol dinlenmelisiniz. Gevşeme hareketleri yapmalı ve sayıları kullanarak egzersiz faaliyetlerini kaydetmelisiniz. Ayaklarınızı da kullanarak bele destek vermeli ve her vakit başınızı dik tutmalısınız. Bunlara ilgi ederseniz, belinizde ağrı varsa azabilir ve vakitle geçebilir. Eğer belinizde ağrı yoksa ağrı oluşumunun önüne işlemiş olursunuz ve bel ağırsız bir yaşam sürdürebilirsiniz. Günümüzde çoğu kişide bel ağrısı sıkıntısını olduğunu düşünecek olursak belimize ilgi ederek yaşamımızı sürdürmemiz en doğrusu olacaktır.

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek