Bel Fıtığı Nedir ? Nasıl Anlaşılır

Bel ağrısı gerektiğince sorun veren , hareketlerimizi sınırlayan ve hayatımızı kısıtlayan bir rahatsızlıktır. Hele bu ağrılar bel fıtığı derecesine kadar ilerlemişse işimiz çok daha zorlaşır.

Bel fıtığı amacıyla pek çok tedavi tekniği uygulanır. Cerrahi araya girmekler ve fizik tedavi yapılan tedavi teknikleri arasında ilk sıralarda yer alır. Fakat bugünkü teknolojisinde bel fıtığı tedavisi amacıyla çok daha basit ve kalıcı çözümler üretilmek amacıyla çalışmalar gerçekleşiyor ve başarılı neticeler elde ediliyor.

Bel Fıtığı Nedir?

Sırtımızdan kalçamıza kadar uzanan ve adına omurga denilen kemik bir dizi omurdan ortaya gelir. Omurgamızda tespit edilen her bir kemik yapıya ise omur adı verilir. Omurlarımızı birbirine bağlayan bağ dokular ise disk olarak adlandırılır. Diskler omurlarımızın hareket etmesini basit duruma getiren, dış etmenlere karşı koruyan ve sağlam olmasını gerçekleştiren kuvvetli bağ dokularıdır.

bel fıtığı nedirDiskte iç ve dış tabaka olmak üzere iki tabaka yer alır ve dış tabakadaki yapının bozulması neticesi içeride tespit edilen tabaka dışarıya doğru taşmaya başlar. YumUşak dokunun taşması ise omurilikte tespit edilen sinirlere baskı yapar ve sıkıştırır. Baskıya uğrayan ve sıkışan bu bölümde fıtık ortaya gelir ve buna bel fıtığı adı verilir.

Bel fıtığı bundan sonra hayatımızı zorlaştırmayacak. Böyle bir rahatsızlığınız varsa derhal bir hekime başvurup belinizde fıtık olup olmadığını öğrenin ve derhal her alanda uygulanıp başarı elde eden bel fıtığı tedavisinde de adını yeni yeni duyuran kan pulcuklarından varlıklı plazma tedavisi ile bel fıtığı ağrılarından kurtulun

Kan Pulcuklarından Zengin Plazma

Herhangi bir cerrahi araya girmek yapılmadan tamamiyle sizin kanınız ile kendi kendinizi tedavi etmenizi gerçekleştiren bir teknik. Kandaki pulcuklar kullanılarak ağrılı olan bölgeniz tedavi ediliyor ya da kireçlenmeniz son buluyor. Yöntem sadece ağrı ve kireçlenme amacıyla değil kırışık gideme, yanık, yara izleri gibi pek çok alanda da uygulanıyor.

Tıpkı kan tahliline gider gibi kolunuzdan doktorunuzun ayarlayacağı miktarda kan alınıyor. Daha sonra alınan kan bir işlemden geçirilerek kanın amacıyladeki sıvı ayrıştırılıyor. Kanda tespit edilen bu sıvı taze hücre üretmesi bakımından gerektiğince mühimdir. Ağrılı olan bölgeye bu sıvı veriliyor. Verilen sıvı resmen bir kök hücre vazifiyeti görüyor ve orada tespit edilen ölü hücrenin yerine geçerek ağrıyı kesiyor.

Oldukça başarılı neticeler veren bu teknik narkoz olmadan, yara izi bırakmadan ve tamamiyle hastanın kendi kanından olması yönünden gerektiğince ilgi çekiyor. Üstelik rastgele bir sınırlama olmaksızın hastanın ağrılı olan bölgelerine ya da genç görünmesini istediği bölgelere kendi kanı alınarak uygulanabiliyor.

Tedavinin günlük hayatınızı etkilemeden, hayat niteliğinizi düşürmeden uygulanması ise bir diğer tercih nedenidir. Fakat en mühim tercih nedeni ağrılardan tamamiyle kurtuluyor olmanızdır. Plazma Rich Platelet (PRP) adı verdiği bu tedavi tekniği ile bel fıtığınıza kalıcı bir çözüm bulmuş oluyorsunuz.

Sağlıkla kalın..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

webmaster blogu - webmaster bloğu