Bira Fiyatları 2018

Bira Türkiye’de gerektiğince tüketilen bir alkol seçeneklerinden olup, bira fiyatları ile gerektiğince ideal olduğundan kaynaklı talep görmektedir. Alkollerin arasın da en ideal fiyata sahip içkidir. Her ne kadar alkol seviyesi düşük olsa da yalnızca Türkiye’de değil başka ülkelerde de kullanımı çoktur. Biranın tarihi geçmişine göz attığımız vakit ise hangi tarihte ve nerede tam olarak net bilgi yer almasa da M.Ö. 5 binli seneler da Mezopotamya’da Sümerli bir bayanın tesadüfen keyfetmesi neticesi meydana çıkmıştır. Sümerli bayanın ekmeği ıslak unutması sebebi ile ekmek mayalanmış olup, bunun yinelenmesi ile de bira meydana çıkmıştır. Biranın keşfedilmesi bu şekilde olmakta olup, o devreler de biraları kadınlar üretmekteydi.

Sümerlilerin birayı tanrıya sunması neticesin da ise biraz gerektiğince tüketilen bir meşrubat durumuna gelmiş olup, insanlar dinlenirken ve sıhhat amacıyla bira içmekteymiş.
O devreler de aynı vakit da bira içmek ekmek yemek ile aynı manası taşımaktaymış. Aynı vakit da bira içen bir bayanın bardağından yudum alabilmek o devre de onunla evlenmek istediğinin simgesi durumuna gelmiş.

Bira Nasıl Yapılır?

Bira fiyatları nın ideal olması neticesin de bugünümüzde dünya çapında su ve çaydan sonra en çok tüketilen bir meşrubattir. Bira aynı vakit da uluslararası bir meşrubat olurken, bira yapımı ise ülkeden ülkeye değişiklikler göstermektedir. Fransa’da bira çeşitti gerektiğince çoktur ki bir senenin günlerini geçecek kadar değişik tatları ve yapılış şekilleri bulunmaktadır. İngiltere’de ise a-le bira olarak kullanılmaktayken İrlanda stout, Danimarka pilsner, Almanya lager gibi ürünleri ile ünlüdür. Bira her ne kadar ülkeler de değişik yapılsa da genel anlamda ise bira arpa tanelerinin yüksek ısıda filizlenmesi sağlanarak malt elde edilir. Malt ise kavrularak biranın rengi elde edilir. Daha sonra ise sıcak saf su ile yaydırılır ve şerbetçi otu katılarak bira yapımı tamamlanır.
2018 Bira Fiyatları

Bira alkollü meşrubatler arasında en düşük fiyata sahiptir. Bira fiyatların en düşük 7 TL olup, bu da Efes markasın da geçerlidir. Diğer bira fiyatları ise şu şekildedir;

 

Efes Pilsen Bira Fiyatları

Efes Pilsen Şişe Bira 7,00 TL
 Efes Pilsen Kutu Bira 7,25 TL
 Efes Pilsen Ekstra (Extra) Bira 8,25 TL
 Efes Pilsen (Malt) Şişe Bira 6,00 TL
 Efes Pilsen (Malt) Kutu Bira 5,75 TL
 Efes Pilsen Kutu (FIÇI) Bira 7,25 TL
 Efes Pilsen Yüksek Alkollü (FIÇI) Bira 7,50 TL

Tuborg Bira Fiyatları

Tuborg Şişe Bira 7,50 TL
Tuborg Kırmızı Kutu Bira 7,50 TL
Tuborg Gold Kutu Bira 7,50 TL
Tuborg Şişe (FIÇI) Bira 7,50 TL
Tuborg Special (Özel) Bira 8,00 TL

Bomonti Bira Fiyatları

Bomonti Şişe Bira 7,00 TL
Bomonti Kutu Bira 7,25 TL
Bomonti Filtresiz Bira 7,25 TL

Carlsberg Bira Fiyatları

Carlsberg Şişe Bira 7,25 TL
Carlsberg Kutu Bira 7,00 TL

Miller Bira Fiyatları

Miller Şişe Bira 7,50 TL
Miller Kutu Bira 7,50 TL

Maramara Bira Fiyatları

Marmara Gold Bira 5,00 TL
Marmara Kırmızı Bira 7,00 TL

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek