Chrome & Mozilla Proxy Ayarları

Merhaba, arkadaşlar..

Proxy ayarı 2017/2018 gerçekleştirme, bilgisayarın IP adresini saklı tutarak hangi platformdan hangi siteye gidildiğini kimsenin bilmemesini sağlar. Sadece vekil sunucu vazifesini gören adreste gerçek IP mevcuttur ancak ulaşılması özel prosedürler gerektirmektedir. İnternet dünyasının içerisindeyken anonim olarak gezinti gerçekleştirme isteyenler amacıyla proxy ve proxy siteleri bir lüzumlulik durumunu almış durumdadır. Proxy ayarları sayesinde, IP saklı olarak gezinti yapabilmek mümkündür.

proksi ayarları, proxy,güncel,proxy kullan,yasakli sitelere giris

Proxy Ayarları Doğru Şekilde Nasıl Yapılır?

Proxy ayarları amacıyla ilk işlem, güncel olan proxy listesi içerisinden bir IP adresi bularak proxy adresinin çalışır durumda olduğunu deneyin. Çalışır durumda olan IP adresi ile lüzumlu ayarlamaları en tanınmış tarayıcılarda rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Google Chrome amacıyla Proxy Ayarları Nasıl Yapılır?

Google Chrome tarayıcıyı çalıştırdıktan sonra sağ üst evresinde yer alan “Ayar” kısmına girin. Ardından “Gelişmiş” opsiyonunun amacıylae girin. Buradan “Proxy Ayarlarını Aç” yolunu izleyerek “Yerel Ağ Ayarları” üzerinde, güncel olarak çalışır durumda bulduğunuz IP adresini girin.

Mozilla Firefox amacıyla Proxy Ayarları Nasıl Yapılır?

Mozilla tarayıcınızı çalıştırdıktan sonra “Ayarlar” kısmına gelin. Menü üzerinden “Seçenekler” yolunu takip edin ve sonrasında “Gelişmiş” düğmesini tıklayın. Gelişmiş katagorilerin ekranınıza gelmesi ile birlikte burada tespit edilen “Ağ” kısmına gelin. Ağ menüsü açıldıktan sonra “Ayarlar” ekranını rahatlıkla göreceksiniz. Ayarlar evresinden açılan pencere üzerinden Vekil Sunucuyu elle ayarla tercihini seçin. HTTP vekil sunucu yazan kısma proxy amacıyla güncel adres aratarak etkileşim noktası evresinde 80 aratarak prosedürü tamamlayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

webmaster blogu - webmaster bloğu