Diş Ağrısına Faydalı Bilgiler

Merhabalar,

Arkadaşlar websitemize diş ağrısını kesen dualar, aramaları ile girdiği için: ) Bende bir makale yazmak istedim dış ağrısı çok yaşadığım için biliyorum uyayamadığım geçeler oluyordu.. Bu makalemizde Dış ağrısına Ne iyi gelir? Ağrısı kesen faydalı bitkiler nelerdir onları öğreneceğiz..

Diş ağrılarının asli sebebi olarak diş çürükleri,iltihaplanma ve diş kırılmaları nedenleri arasında gösterilebilir. Sıhhat tarafından insan yaşamını olumsuz bir şekilde etkileyen diş ağrıları genellikle uyku sırasında geç saatlerde meydana çıkmatadır. Diş ağrılarını azaltmak ve rahat bir uyku uyumak amacıyla hangi yöntemlerin yarar sağladığını alt kısımda bulabilirsiniz. Ağrı kesiciler kısa bir vakit ağrıyı dindirmesin karşın gelişen saatlerde ağrı yine meydana çıkabilir. Her yaştan kişide meydana çıkması olası olan diş ağrılarını azaltma ve evde ne gibi bitkisel yöntemler kullanabileceğiniz ile ilgili bütün detaylar alt kısımda verilmiştir.

Dişin hava alması ve kırık olan dişlere kaçan gıdalar ağrı şiddetini arttırmaktadır. Tedavi ardından doktor kontrolünde kanal tedavisi ya da dolgu yöntemleri tercih edilebilir.

Diş Ağrısının namacıylaleri ve azaltma yöntemleri ?

Diş ağrılarının en büyük etkenleri arasında dişte tespit edilen çürük,iltihaplanmalar ve diş aralarına yerleşen besinler ağrının yükselmesine namacıyla olur. İlk olarak her akşam dişlerinizi fırçalamalı , gerekiyorsa diş aralarında kalan besinleri çıkarmak amacıyla diş ipi kullanabilirsiniz.
Tuzlu ya da Karbonatlı su ile gargara yapmak
Üzüm ya da Sirke suyunu, normal su ile karıştırarak ağrının dinmesi hedeflenebilir.
Çürük namacıylaiyle meydana çıkan ağrılarda, karanfil ağrı bölgesinde bir vakit bekletilir ve o kısmın uyuşması ile ağrı azalır.
İltihaplanmadan kaynaklı bir ağrı meydana gelmişse, Ezilmiş ya da çiğnenmiş sarımsağı ağrıyan bölgeye program sonrası, antibiyotik tesiri tespit edilen sarımsak yardımıyla ağrının azaldığı bilinmektedir. iltihaplanma hallerinde dişe baskı yapıldığında ağrı daha çok şiddetlenir. İltihaplanmanın ortadan kalkması amacıyla hekimler doğrulusunda tavsiye edilen antibiyotikleri kullanmak lazım olur Hem de geçici bir vakit soğuk kompres yaparak ağrıda azaltılabilir.
Diş ağrılarında vakitgelen bir şekilde sarfedilen ağrı kesiciler belli bir vakit ağrıyı azaltmaktadır. Farklı mideye zararı olan ağrı kesiciler mide problemlerine namacıyla olabilir.  Ağrı kesici kullanırken aç olmamak lazım olur.
Normal Yemek yerken, içeçek içerken,nefes alırken ağrılar artıyorsa, dişin hava alması gibi bir hal söz konusudur. Kaplama ve Dolgu olan dişlerde üst kısımda yer alan yöntemler daha az tesir edebilir.

Son olarak . Gece şiddetlenen diş ağrılarınız için Nöbetçi Eczane ve hastaneye gitmenize karşın çekme ve ağrı kesici alternatifi ile nöbetçi hekim doğrulusunda giderilmeye çalışılır. Bu amaçla sabah mesai saatlerinde dişe gitmeniz gerektiğince doğrudur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

webmaster blogu - webmaster bloğu