En Etkili Seo Taktikleri 2017

Sitelerimiz amacıyla etkili SEO taktikleri olarak da nitelendirilen birtakım püf noktalar ile alakalı bulgular vereceğim. Öncelik ile birtakım bilmemiz gereken terimler bulunmaktadır. Bunların başında ise SEO’nun Önemi gelmektedir.

Etkili Seo Taktikleri , Günümüzde pek çok İnternet sitesi Google gibi arama motorlarında üst sıralarda olmayı amaçlemektedir. Herkes bir gün üst sırada yer alacak diyerek’ten sizlere bu müjdeyi verebilirim. Her geride bıraktığımız gün güncellenen arama motoru algoritmaları takip ederek SEO’nun önemini bir kere daha anlayabiliriz. Mobil teknolojinin gelişmesiyle beraber insanlar İnternet de genellikle telefonları ile vakit geçirmeyi sevdikleri amacıyla amaç kitlemizin bilhassa de E-Ticaret bölümünde isek, mobil sektöre dayalı olarak yani onların kolaylıkla vakit geçirebileceği site tasarımlarına yönelmeliyiz.
SEO’nun Önemi

İnternet sitelerinin içerik olarak ele aldığımızda İç SEO bakımından güçlü olması gerekmektedir. Kullanıcıları içeride tutmak amacıyla detaylı yönlendirmelerde bulunmalı, kullanıcı çerezlerini kullanarak kullanıcıya alakalı haberi sunmayı sağlamalıyız. Bunu genellikle ilginizi çekebilir diye belli bir vakit sonra sitenin sağında solunda ya da rastgele bir yerinde o kullanıcıya sunmalıyız. Bu sitenizde kullanıcıyı uzun vakit tutmak amacıyla gerektiğince iyi bir yöntemdir. Genelde haber siteleri bu tekniği kullanırlar. Şuanda Google Adsense bile bu sistemi kullanarak sitelere giren kullanıcıların çerezlerine ideal olarak tanıtımlar yayınlatmakdadır. Anlayacağınız nokta atışı diyebiliriz.
Özgün Makalenin Önemi

Düzenli olarak yazı yazımı en mühim etkili seo taktikleri arasındadır. Günümüzde bunu yapan bir çok başarılı şahsi blog siteleri, haber siteleri gibi içeriği ile kullanıcı çeken bütün sitelerin kullandığı bu taktiği muhakkak bir yere not edin derim. Ne kadar orjinal olursanız o kadar çok başarılı olabilirsiniz.
Robots.txt ve Site Haritasının Faydası

İnternet siteniz amacıyla muhakkak arama motoru botlarına yardımcı olması amaçiyle robots.txt ve site haritası kullanın. Bunların yararını emin olun kısa bir izlenim ile etkili bir biçimde görebilirsiniz. Esasında şunlar ile alakalı pek bir açıklama da gerçekleştirme istemiyorum. Sadece tecrübe edinin ve faydasını görün derim.
Footer Link Kullanımının Etkisi

Hizmet ettiğiniz alana ideal olarak Footer Link kullanmanızı önemle tavsiye etmekteyim. Şuanda bile bu metnin en altında tespit edilen Footer bölümünde Engin ÜZÜN – Kişisel Blog  yazısını görebilirsiniz. Bunun yararını bir çok seo eksperleri bangır bangır anlatmakta. Zaten seo ile ilgilenen  birisinin kulağına kuşkusuz gitmiştir.

One Response to “En Etkili Seo Taktikleri 2017”
  1. Backlink Paketleri 31 Temmuz 2017

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

webmaster blogu - webmaster bloğu