Google Sıralamada Yükselme

En başta Google, Yandex vb arama motorlarına sitenize eklemeniz gerekmektedir. Daha sonra backlink denilen vakası gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Backlink vakasını tanımlamak gerek görülürse birbirinden değişik internet siteleri içersinde sitenizin linkinin ya da site içeriğinizin linkinin yer alması gerekmektedir. Yalnız backlink amacıyla kullanılacak site özenle seçilmelidir. Çünkü sitenizin paylaşılan linki ne kadar kaliteli bir sitede olursa sitenizin sayısal değeri ve konumu daha da artacaktır.

Bunların dışında bir blog sayfası açarak burada belli Aralıklarla orjinal olarak sizin yazdığınız kopya olmayan makalelar yazabilirsiniz. Bunu başarmanız durumunda blog sayfanız Google’da ilk sayfalarda çıkacaktır. Blog sitenize asıl sayfanız ile ilgili orjinal bir makale eklediğinizde gerisi kendi kendine gelecektir. Eğer değişik siteleriniz sahip olunan ise bu işlemleri başka sitelerinizde de yapmanız durumunda değişik hostlarda barınan siteleriniz amacıyla yararlı olacaktır.

Sitenizde yaptığınız paylaşımlardaki makale ve resim seviyesi da çok mühimdir. Yazılan makalelar resimlerden daha çok olmalıdır. Hem de dizaynda aşırıya kaçmadan yalın bir dizayn ve orjinal makale içeriğinin daha çok olması gerekmektedir. Kelime kalabalığından kaçmalı ve sıkça aynı şeyleri yine etmeden  güzel bir şekilde sonuca bağlayarak  olması gerektiği gibi makaleyi bitirmenin çok yararı olacaktır.

Ana sayfada yer alan kodların en alt civarda olması gerekmektedir. Bu kodlar hatasız olmalıdır. Google’da trend olan hususları orjinal makalelar durumunda kendi sitenize aktarmanız sitenizin hit miktarını arttıracaktır. Bütün bunları olması gerektiği gibi yapmanız durumunda internet siteniz arama motorlarına makaleldığında daha üstte çıkacaktır.

Web Sitesini Üste Çıkarmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sonuç olarak internet sitenizin yukarılarda çıkmasını istiyorsanız en mühim ölçüt orjinal makaleları sahip olmanız gerektiğidir. Zaten Google’da algoritmasını bu yönde genişleterek kopya makalelara sahip siteleri daha da gerilere atmaktadır. Bu tarz sıkıntılara düşmemek amacıyla kopya makalelardan uzak durarak orjinal makaleler tercih edilmelidir.

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek