Güncel Proxy Siteleri/Listesi

Merhabalar ;

Hergün güncel olarak proksi bulabilirsiniz, hızlı güvenilir ve çalışan, sağlam proxy listesi 2018

NEDEN HERKESE AÇIK PROXY LİSTEMİZİ SEÇMELİSİNİZ?

Gerçek vakitli güncellemeler
katiyen lüzumsuz proxylerde ayar yaparak vakit kaybetmeyin
Basit sıralama fonksiyonu (ülkeye, pinge, türe, porta göre sırala)
Sizin amacıyla doğru anonim proxyyi kısa sürede bulun
Ücretsiz dışa aktarma
proxy listenizi .csv formatında indirin
Tamamen işlevsel ve test edilmiş
Listeye eklemeden evvelce bütün proxyleri denetim ediyoruz

PROXY NEDİR?

Proxy internet sitelerine saklıliğinizi koruyarak ziyaret etmenizi, engellenen internet sitelerinize erişmenizi ve kimliğinizi gizlemenizi sağlar. Kendinizi, kimlik hırsızlarından, şirketlerden, hükümetten ya da çevrimiçiyken sizi izlemek isteyebilecek herkesten korumanızın en iyi yoludur.

Normal bir tarayıcı ile (mesela Internet Explorer ya da Chrome gibi) internete bağlandığınızda, hareketlerinizi takip etmek kolaydır. İnternet Servis Sağlayıcınız (ISP) doğrulusunda otomatik olarak size bir IP adresi verilir. Bu adres sizin kimliğinizi, yerinizi saptamak amacıyla kullanmak mümkün ve gezdiğiniz internet siteleri toplanarak sizin hakkınızda bir profil oluşturulabilir. Bu bulgular şirketlere size özel reklam hazırlayabilmeleri amacıyla satılabilirler ya da sizi izlemek isteyen hükümetler doğrulusunda toplanabilirler.
HERKESE AÇIK PROXY NASIL ÇALIŞIR?

İnternete bir proxy üstünden bağlanırsanız, bu proxy sizinle girmek dilediğiniz internet siteleri arasında “aracı” vazifiyeti üstlenir. Sizin IP’nizi ve dışa açılan Port numaranızı gizler. Kullanmak üç ismim kadar kolaydır.

Bizim herkese açık proxy listemizi inceleyin
Seçtiğiniz kritere göre filtreleyin
Tarayıcınızın bağlanması amacıyla ayarlarını yapın

Bu kadar! Online hareketleriniz şifrelendi, proxynin gerisinde saklısiniz ve sizi takip etmek imkânsız.
TARAYICIMI NASIL AYARLARIM?

Bu kullandığınız tarayıcıya bağlı olarak değişir:

Firefox
Araçlar > Seçenekler > Gelişmiş > Ayarlar (Bağlantının yanında) > Elle Proxy Ayarı > ardından proxy bulgularini girin.
IE
Araçlar > İnternet Seçenekleri > Bağlantılar > LAN Ayarları > “LAN amacıyla bir proxy sunucusu kullan” seçin ve proxy bulgularini girin
Chrome
Araçlar > Ayarlar > Gelişmiş ayarları göster > Proxy ayarlarını değiştir (Ağ bölümünde) > proxy detaylarını girin

İŞE YARADIĞINI NASIL ANLARIM?

“normal” yani ayarları yapılmamış bir tarayıcı ile çevrimiçi olun.
ip-adresim-nedir/ adresini ziyaret edin ve IP adresinizi not alın. Bu internet servis sağlayıcınız doğrulusunda size verdiği gerçek IP adresinizdir.
Ayarlarını kendiniz yaptığınız tarayıcı kullanarak çevrimiçi olun
IP adresim ne? Sayfamızı ziyaret edin, değişik bir IP adresi göreceksiniz. Bu sizin proxy IP’niz – bundan sonra kimliğiniz saklı bir şekilde gezinmekte özgürsiniz!

İŞE YARADIĞINI NASIL ANLARIM?

“normal” yani ayarları yapılmamış bir tarayıcı ile çevrimiçi olun.

Benim-ip-address adresini ziyaret edin ve IP adresinizi not alın. Bu internet servis sağlayıcınız doğrulusunda size verdiği gerçek IP adresinizdir.

Ayarlarını kendiniz yaptığınız tarayıcı kullanarak çevrimiçi olun.

IP adresim ne? Sayfamızı ziyaret edin, değişik bir IP adresi göreceksiniz. Bu sizin proxy IP’niz – bundan sonra kimliğiniz saklı bir şekilde gezinmekte özgürsiniz!
PROXY TÜRLERİ

Listemizde değişik proxy çeşitleri göreceksiniz. Bu proxy çeşitlerinin anlamşarı şöyledir:

SOCKS 4
SOCKet Secure İnternet Protokolü, ağ paketlerinizi bir müşteri ve sunucu arasında proxy sunucusu üstünden yönlendirir. Sadece TCP destekler.

SOCKS 5
SOCKet Secure İnternet Protokolü, ağ paketlerinizi bir müşteri ve sunucu arasında proxy sunucusu üstünden yönlendirir. TCP, IPv6 ve UDP (DNS aramaları amacıyla) destekler. Kimlik doğruluğunu sağlama sağlar, böylelikle bir sunucuya yalnızca yetki sahibi kullanıcılar ulaşabilir.

https (SSL)
Bu alternatifi URL’si https ile başlayan internet siteleri ve SSL hata ayıklamayı etkinleştirmek amacıyla kullanın. Bu proxyler sunucu ve ziyaretçiler arasında şifrelenmiş bağlantılar kullanır. Proxy sizin amacıyla otomatik olarak bir SSL sertifikası oluşturacaktır.

http
Bir http istemci ve sunucu fonksiyonu görür. Bu proxy istemci isteklerini önbellekleyip (hızlandırma amacıyla) sizi saklı tutarak bir tarayıcıdan internete yönlendirir.

Google proxy
Bu proxyler Google.com aramalarına erişimi engellemez.

GİZLİLİK DÜZEYLERİ
Bunlar genelde üç kategoriye ayrılır. Sunucuya ne kadar bilgi gönderildiğine bağlı olarak, saklılık düzeylerine dayanmaktadırlar:

Transparan (Seviye 3)
En düşük düzeydeki saklılıktir. IP adresiniz eriştiğiniz internet sitelerinden saklanır. Fakat bu proxyler ziyaret ettiğiniz sayfaları önbelleğe alırlar. Bu internet erişimini hızlandırır… fakat aynı vakitte IP bilginizin sunucu üstünde bulunabileceği manasına gelir. İnsanlar bu proxyleri kimliklerini saklamak yerine genelde engelli sitelere erişmek, firewallları atlamak ya da dosya paylaşım sitelerinden indirme gerçekleştirme amacıyla kullanırlar.

Anonim (Seviye 2)
Orta düzeyde saklılık, fazlası internet eylemi amacıyla uygundur. IP adresiniz, proxy sunucusundan saklı kalır ve kimse bilgisayarınızla bir bağlantı kuramaz. Fakat, sunucu tam yerinizi belirleyemese de bağlantınızı bir proxy gerisinde olarak kaydeder. Bağlantı sürati ortalamadır.

Elit (Seviye 1)
En üst saklılık seviyesi fakat en yavaş bağlantıdır. Bağlandığınız sunucu bir proxy kullandığınızı bilmez ve sağladığınız IP adresi “gerçek” IP adresinizmiş gibi davranır.
İNTERNETTE GİZLİ GEZİNMEK İÇİN ALTERNATİFLER

Hidester VPN
Sanal Özel Ağımız (VPN) bütün çevrimiçi hareketlerinizi şifreler, böylelikle saklı kalırsınız. Özel sunucumuz hiçbir kayıt tutmaz, bu amaçla ziyaret ettiğiniz internet siteleri ya da kullandığınız uygulamaların hiçbir kaydı yoktur.

Hidester internet proxy
Engelli internet sitelerine kolay, süratli ve bedava erişimin keyfini çıkarın. Web proxymiz tarayıcı tabanlıdır, böylelikle dilediğiniz cihazdan, dünyanın dilediğiniz yerinden çevrimiçi olabilirsiniz. Hem de ek korunma amacıyla otomatik SSL güvenliği edinmiş olursunuz.
UNUTMAYIN…

Her vakit proxy yaratarak verilerinizi çalmak ve çevrimiçi hareketlerinizi izlemek isteyenler olacaktır. Biz listelenen bütün proxyleri doğruluğunu sağlamak amacıyla ilerlemiş teknikler kullanıyoruz. Kontrol ettiğimiz parametrelerden bazıları:
Tepki süresi

Çalışma durumu
Gizlilik seviyesi
Konum bulma (proxy yerini doğruluğunu sağlama)

 

 

VPN Size Online En İyi Korumayı Verir

Bir VPN gerçekte internet amacıyladeki özel bir tünel gibidir. Eğer English Channel İnternet olsaydı, Chunnel VPN olurdu. Eğer o sizin VPN’iniz olsaydı, içeride olabilecek tek şahıs siz olurdunuz. Diğer VPN kullanıcıları kendilerine ait Chunnel alırlardı İngiltere’den Fransa’ya kadar. (yani, cihazlarından hangi siteye ya da hangi video yayınlayıcısına erişmek istiyorlarsa oraya)

VPN tünelinde gezinen verinin şifreli olmasına lüzum yoktur, tekrar de her vakit şifrelidir. Nasıl? Her bir veri yığını (paketi) dinamik küçük kalenin amacıylae koyulur, tıpkı zırhlı vasıta gibi. Her bir vasıta internet süresince gidip gelir, uygun olarak hedefine ulaşana kadar sıkıca kilitlenir (ya sizin bilgisayarınıza ya da bağlantı kurduğunuz bilgisayara). Ama şayet bu zırhlı aracın zayıf noktası varsa, birinin zorla girmeye çalışma olsılığı yüksektir. Eğer onlar girmeyi başarırsa, siz büyük olasılık orada olduklarını bilmezsiniz bile, özel dosyalarınızı pençeleyip onları çaldıklarını.

Sizi çevrimiçi anonim ve güvende tutmak amacıyla, NordVPN kırılamaz askeri-seyive şifrelemeyle tüm trafiğinizi korur. Bu şifreleme dosyanız hedefine ulaşana kadar kalır. Bu yolla, şayet biri sizin şahsi Chunnelinize girerse bile onların tek göreceği şey geçip giden bir takım zaptedilemez zırhlı vasıta olur. Bu zırhlı vasıtaların nereden geldiklerine dair, nereye gittiklerine dair, ya da ne içerdiklerine dair hiç bir bulgu yoktur. Ve amacıylae zorla girmelerinin olanağı yoktur, şayet hackerların denemek amacıyla milyarlarca senesi olsa bile. Bu gerçekte çevrimiçi olarak kendinizi korumanın en iyi yoludur.

Tersine, bir internet proxysi yalnızca şudur: internetde sizin yerinize rol yapan bir proxydir. Proxye talimatları verirsiniz, ve proxy onları gerçekleştirir. Siteye ya da internet proxy bağlantısının başka ucundaki akışa, dosyaları, videoları isteyen proxy gibi gözükür böylece.

Ancak, proxye talimat vermek zorundasınız. Eğer o proxy kolay bir internet ağ geçidi ise, bu talimatlar şifrelenmemiş demektir, yani herkes kulak misafiri olabilir. Eğer talimatlarınız şifreli olsa bile, proxy onları çözerek yollamak zorundadır. Bu da yola devam etmeden evvelce zırhlı aracın amacıyladekileri boşaltıp başka bir zırhlı araca yüklemeye benzer. Bu da demektir ki, son amaca trafiği yönlendirirken bilgilere burnunu sokmayıp sizin şahsi detaylarınızı gizlemesi husussu ile ilgili proxynize güvenmeniz lüzumir.

İşlem uzun sürmektedir. Yayıncılık ve başka bant genişliği duyarlı kullanımlar amacıyla, bu yavaşlama servisi kullanılamaz kılabilir – ya da en azından aşırı derecede tatsız hale sokar. Yani kolayca proxy kullanmadan evvelce, hızın mühim bir husus olma olsılığıni aklınızda tutun. Hem de farkında olun ki gizliliğiniz NordVPN’in yüksek-hızlı, çifre-şifrelenmiş VPN’i gibi koruma sağlamaz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

webmaster blogu - webmaster bloğu