Hack Yemeye SON!

Güvenlik konusu ile ilgili yıllardır akıllara gelen ilk şirketlerden birisi olan Kaspersky, işletim sistemi yapıyor.

İşletim sistemlerinin emniyet konusu ile ilgili yeteri kadar iyi olmadığını ve sektörün bu tarz güvenilir bir işletim sistemine gereksinimi olduğunu düşündükleri amacıyla Kaspersky OS projesine başladıklarını aktaran CEO Eugene Kaspersky, işletim sistemi ile ilgili çok ayrıntılı bulgular vermedi.

Kaspersky OS’un Farkı… ?

CEO doğrulusunda yayınlanan blog yazısında anlatılan detaylara göre Kaspersky OS kullanıcı arkadaşı olmakla beraber aynı vakitte da gerektiğince özelleştirebilir bir işletim sistemi.

Ayrıca Linux tabanlı olmadığını vurgulamak amacıyla ‘İçinde Linux’un kokusu dahi yok’ diyen Eugene Kaspersky, işletim düzeneğinin 14 senelik bir geliştirilme zamanı ortamında oluşturulduğunu açıkladı.

Kaspersky, işletim düzeneğinin hacklenemez olduğunu açıkladı ve tanımlamak olarak ise hacklemek isteyen bireyin ama kullanıcı verilerinin dijital imzasının kırarak işletim sistemine sızabileceğini ama bunun da kuantum bilgisayarlarıyla ama olası olma ihtimalini ekledi.

Kaspersky’ın işletim düzeneğinin yayınlanma tarihi konusu ile ilgili bir bilgi olmasa da gerektiğince ilgi çekeceği kesin…

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek