HTAccess İle 301 Yönlendirmesi

Merhabalar, arkadaşlar eski domaini yeni domaine taşımak 301 yönlendirmesi hakkında detaylı olmasada kolay yöntem ile hızlıca, taşıma işlemini başarıyla gerçekleştirmek için makalemizi sonuna kadar okuyun lütfen..

Hepimiz şimdiye dek pek çok internet sitesi projesinde bulunmuş olabiliriz. Yapacağımız projeyi belirler ona göre alan adı satın alır ve siteyi yayına sokarız. Fakat belli bir vakit sonra alan adının siteye uymamasından, sitenin Google doğrulusunda cezalandırılmasından ya da diğer sebeplerden dolayı siteyi yeni aldığımız adrese taşımak isteriz.

Peki site yönlendirme nasıl yapılır ? Sitenizi yönlendirmek amacıyla .htaccess dosyası ile yönlendirme yapmanız gerekir. HtAccess dosyanızın amacıylae alçakta vermiş olduğumuz kodu alakalı alanları değiştirerek kaydedin.

Önemli NOT!; Eğer siteniz Google doğrulusunda ceza almış sandbox a gönderilmiş gibi filtre halleri varsa muhakkak 301 yönlendirmesi yapmayınız.

Soru; 301 yönlendirmesine ne kadar sürede eski haline döner ?

Cevap : Arkadaşlar belli olmuyor eskiden (7) gün içersinde dönüyordu artık son zamanlarda. 2 hafta 1 ayı buluyor sitenizin kalitesine bağlı bir durum bana göre. ; )

  • 301 Yönlendirme Kodu
  • Options +FollowSymlinks
    RewriteEngine on
    ReWriteCond %{HTTP_HOST} ^(www.)?eskiadres.com$ [NC]
    ReWriteRule ^(.*)$ http://www.yeniadres.com/$1 [R=301,L]

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek