İos Kullananlar İçin Yasaklı Site Giriş

Merhabalar, arkadaşlar bugün sizlere . iPhone , ipad cihazlarda Youtube ve Twitter gibi engelli sitelere nasıl girilir konusu ile ilgili anlatım yapmaya çalışacağız. Bu hususta ülkemizde engeller arttıkça kullanıcılar da daha deneyimli duruma gelmeye başladılar. bildiğiniz gibi yasaklı sitelere Dns değiştirerek ya da VPN uygulamaları kullanarak girebiliriz. Bugün bu 2 teknikide ayrıntılı bir şekilde sizlere anlatıp bedava uygulamaların tanıtımını yaparak yasaklı sitelere rahatlıkla girmenizi sağlayacağız.

Paylaşacağımız uygulamaları kullanarak telefonunuzdan ya da tabletinizden engellenen sitelere giriş yapabilirsiniz. Bu tarz servislerin çalışma mantığı vpn servislerini kullanarak sanal ağ oluşturarak sizi diğer ülke’den giriyormuş gibi göstererek sayfalara giriş gerçekleştirmetır. internet üstünde çoğu sayfada bu tarz uygulamaların bilgi çalmak amacıyla kullanıldığı ve çok zararlı yazılımlar bulunduğu şeklinde anlatımlar yapılmaktadır. Bunlar muhakkak asılsız ve gerçeği yansıtmayan ifadelerdir. Bu servisleri güvenle kullanabilirsiniz.
1. DNS Değiştirme

Ayarlar / WİFİ opsiyonuna giriyoruz ve bağlı bulunduğumuz ağın derhal yanındaki simgeye tıklıyoruz. Resimdeki gibi.

Iphone dns 2018

Ayarlara giriş yaptıktan sonra DNS seksiyonuna girmek istediğimiz DNS adresini yazabilirsiniz. Bilgisayarınızda Mesela 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak kullandığınız dns adresinin yalnızca 8.8.8.8 olan birinci kısmını girmeniz yeterlidir.

Dns ‘e 8.8.8.8 giriyoruz ve kaydediyoruz.

Yeni dns bilgilerini bu bölüme girdikten sonra yasaklı sitelere rahatlıkla girebilirsiniz. Ülkemizde dns servisleri sıksık engellendiği ve ip tabanlı engellemeler getirildiği hallerde , vpn uygulamaları döneme giriyor.

Alternatif resimli anlatım amacıyla : iPhone DNS Değiştirme
VPN ile yasaklı sitelere giriş

Aşağıdaki VPN uygulamalarını Iphone ve ipad cihazlarınızda kullanarak , girişi engellenen , sansürlenen sayfalara giriş yapabilirsiniz. Dns değiştirme prosedürünü gerçekleştirme istemeyen kullanıcılar amacıyla daha basit bir teknik olarak kullanılabilir.

VPN Uygulamarı ile, iPhone ve iPad cihazlarınız ile gizliliğinizi koruyarak sayfalara erişim izni sağlayabilirsiniz. Aynı vakitte internet bağlantınızı kullanarak sık sık alış veriş yapıyor ve kredi kartı bilgilerinizin ele geçirilmesinden endişeleniyorsanız, alış veriş yaptığınız internet sitesi ile olan bağlantının şifrelenmesini sağlayarak rastgele bir şekilde hattınıza sızmış olabilecek veri hırsızlarına karşı da tedbir alabilirsiniz.

Bu uygulamaları alttaki linklere tıklayarak bedava olarak indirebilirsiniz.

Free VPN

TunnelBear VPN

HideMyAss! Pro VPN

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

webmaster blogu - webmaster bloğu