Kişisel Blog Nedir? Nasıl açılır 2018

Kişisel blog kavramı 2-3 senedir aktif olarak ve sık rastladığımız internet siteleri arasında yer almaktadır. Bu bloglar blog siteleri olup daha çok bireylerin kendi isimlerinde kurduğu tek şahıs doğrulusunda yönetilen ve güncellenen blog siteleridir. Peki bir şahsi blog açmak neyi değiştirir? Neler yapılabilir? Bu bloglar da neler paylaşılabilir? Bizler amacıyla ne gibi faydaları vardır?

Nedir Kişisel Blog

İnternet ortamının % 75’ini meydana getiren blog siteleri, kendi arasında bir çok dala ayrılıyor. Bu dallar arasında büyük bir paya sahip olan şahsi blog siteleri bireylerin kendi isimlerine açtığı ve kendileri doğrulusunda yönetilen başarılı birer internet siteleridir. Bu sitelerde paylaşılanlar tamamiyle bireylerin kendi kanaatleri bulunduğu gibi birinci ağızdan paylaşılan ve makalelan makalelardır. Hem de kendi isminize aldığınız bir internet sitesi ilerleyen dünya da kendi adınıza yaptığınız başarılı bir ganimettir. Yarın bir gün neler olacağını bilmediğimiz gibi yenilenen ve ilerleyen dünya da siz adınıza yatırım yapmış vakitle o projeyi değerlendirme fırsatınız olacağının göstergesidir.

Neler Paylaşılır, Nasıl Paylaşılır ?

Kişisel bloglar yapısı gereği bir nevi bireylerin halka açık günlüğü denilebilir. Bu sebeple samimi samimi ve ilk ağızdan çıkan bir konuşma tipinde makalelarınızı yazmalısınız. Çünkü şahsi bir blog sitesi diye tanımladığımız vakit insanlar daha samimi ve sıcak bir yer ararlar. Bu hususta numune vermek gerekirsek, süper marketler son derece resmi ve bir o kadar nettir. Ama mahalle bakkalı yada küçük sıcak butik pasta dükkanları ne kadar sıcak, samimi ve samimidir. O insanların sohbeti, konuşması sizi köy hayatına götürür ve insanların size karşı kötü bakmasını engeller.

Açık günlüğünüzde kategori sınırı yoktur gerçekte amacıylaizden gelen her şeyi burada paylaşabilirsiniz. Burası senin dünyan ve ne yazmak istediğine, ne paylaşmak istediğine sen karar verirsin.

Blog Açmak Bize Ne Kazandıracak?

Bir blog sahibi iseniz emin olun ilk olarak bir hayran kitlesi oluşturabilirsiniz (Zamanla). İkinci olarak kendinize bir meşgale kazanabilir ve boş vakitlerınızı siteniz ile geçirebilir, yazabilir ve geliştirmeler yapabilirsiniz. Aynı vakit bu meşgale yardımıyla makale yazma beceriniz artar ve edebiyat konusu ile ilgili kendinizi geliştirebilirsiniz, daha etkili konuşursunuz. Zamanla sitenizi ilerletip blogunuz üzerinden para kazanabilirsiniz.

Nasıl Blog Açılır?

Aslında blog açmak ücretli bulunduğu gibi bedava şekilde açabilmeniz de mümkün. Bunun amacıyla makalemı okuyabilirsiniz. Bana kalırsa bilgisayar içerisinde yeni ya da bu alanda bir geçmişiniz yok ise; WordPress ya da Blogger aracılığı ile bedava bir internet sitesi açabilirsiniz. Açtığınız internet sitesini şahsi blog olarak hazır temalardan seçerek ayarlayabilir ve o şekilde kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

webmaster blogu - webmaster bloğu