Manuel Spam Nedir ? Nasıl Kurtuluruz

Merhabalar..

Manuel Spam Nedir?

Manuel spam cezası bir internet sitesinin ya da birtakım sayfalarının internet yöneticisi yönergelerine uymayan teknikler kullandığını Google doğrulusunda belirleme edilip sitenin bütün arama neticelerini Google’dan kaldırmasıdır.

Manuel Spam Cezası Kaldırma İşlemi

Manuel spam cezası kaldırmak amacıyla ilk olarak internet yöneticisi yönergelerine hakim olmanız gerekir. Çünkü Google size tek tek linklerinizi sunarak şuradaki cümlede sözcük yineı yapmışsın. Şurada ki sayfadanda faydalı bir içerik yok gibi uyarılar yapmaz.

Genel olarak sitenizde natural olmayan bağlantılar, yararsız sayfalar, yazı içersinde çok sayıda lüzumsuz açılmış etiketler, metinlerde sıksık yine eden sözcükler ve sitenizi kullanıcı merkezli değilde arama motoru merkezli oluşturmanız manuel spam cezası Yemenizde bir faktör olabilir.Manuel spam kaldırmak amacıyla spam türünün belirlenmesi ve bozukluğun giderilmesi gerekir.

Eğer sitenizde natural olmayan bağlantılar verdiyseniz bunları silebilirsiniz. Eğer sitenize natural olmayan bağlantı vermişler ise o vakitte Google Disavow Tools aracı ile bağlantıları reddedebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek