Mide Bulantısına Ne İyi gelir ?

Mide bulantısı rahatsızlığına ne iyi gelir sorusu her vakit sorulan cevap aranan bir sorudur. Mide bulantısı çok sık rastlanan bir rahatsızlıktır. Kimi vakit tek başına bir rahatsızlı olabileceği gibi, kimi vakitte diğer bir rahatsızlığın sendromu olabilir. Bu amaçla mide bulantısı ile ilgili ayrıntılı verilere sahip olmak gerekir. Mide bulantısına ne iyi gelir sorusunun cevabını alçakta açıkladık.

Mide bulantısı kimi vakit çok tatsız bir hal olarak hayatımıza yansır. Mide bulantısı rahatsızlığı hayat sürdüren insanlar sosyal ömürlerine adapte olamazlar. İş verimlilikleri düşer. Bu amaçla bu rahatsızlıktan kurtulmak amacıyla dikkatli olmak gerekir. Hemen ilaca sarılmak yerine daha kolay yöntemler ile üstesinden gelinebilir bir rahatsızlıktır.

Mide Bulantısı Neden Olur?

Kimi vakit tek başına bir rahatsızlık olan mide bulantısı, kimi vakit ise tek başına kişileri rahatsız eder. Mide bulantısın, besin zehirlenmesi, sindirim sistemi iltihaplanması, stres, gerginlik, gastrit, ülser, reflü, alkol, sigara gibi etkenlere bağlı olarak meydana çıkar.

Mide Bulantısı Nasıl Geçer?

Kişilerin hayatlarında mühim bir problem olan mide bulantısı kimi vakit kendi kendisine geçmektedir. Kendi kendisine geçmeyen mide bulantıları amacıyla değişik çözüm yolları vardır. İlk olarak bireyin yaşadığı kısmı temiz tutması gerekir. Dışarıda temiz havada yürüyüşe çıkmata iyi gelecektir. Yağlı ve zararlı besinlerden uzak durmak gerekir. Suyu çok çok tüketmelisiniz. Su, insanın hayat kaynağıdır. Aynı vakitte midedeki asitleri tesirsiz duruma gelerek mide bulantısınız geçirecektir.

Hızlı besin tüketmek mide bulantısına yol açabilir. Bu amaçla besin tüketim hızınızı en düşüğe indirmeniz gerekir. Mide bulantısı hayatanız halinde ağır kokulardan uzak durmanız gerekir. Ağır kokular bulantınızı tetikleyebilir. Yemek yediyseniz yarım saat süresince yatmamalısınız. Sabah uyandığınızda hafif besinler tüketin. Ağır besinler şahıslarda mide bulantısı olmasına namacıyla olur. Aynı vakitte yemekleri sıcak tüketmemeye özen gösterin. Öğle vakti, akşama oranla daha az besin tüketin. Akşam sindirmesi zor bulunduğu amacıyla şahıslarda mide bulantısı rahatsızlığı olabilir. Mide bulantısı nasıl geçer meseleye bu şekilde cevap vermeye çalıştık. Hayatınızı etkileyen mide bulantılarına engel olmak amacıyla bu şekilde önlemler alabilirsiniz.

 

Mide bulantısına iyi gelen bitkisel çözümler
  • Lavanta, nane, limon veya zencefil koklayın.
  • Papatya çayı için ya da papatya suyuna batırdığınız havluyla karnınıza 20 dakika kompres yapın.
  • Zencefil, nane ve limon içeren çay için.
  • Nane çayı ya da nane yağının dumanını içinize çekin.

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek