Niche Site AÇın Adsense Kazanç Sağlayın

Merhaba , arkadaşlar adsense ile yüksek gelir elde etmek istiyorsanız.. Konu tamamen sizinle alakalıdır.. )

Birçoğumuzun blogu var ya da yok. Ama mutlaka blog kurmaya heveslendiğimizde blog nasıl kurulur adlı onlarca makale okuduk. Bunların hepsinde domain nasıl alınır, WordPress nasıl kurulur gibi hususları içeriyordu. Ama bu makaleyı okuduğunuzda siz de aslında kendiniz amacıyla en makul para kazandıran blog hususunu bulmuş olacaksınız.

Para kazandıran bir blog hususu bulmak amacıyla niche bir sektör bulmamız ve o sektöre hakim olmamız gerekiyor. Niche (niş), rekabeti yoğun olmayan fakat aranma sayılarının yüksek bulunduğu anahtar sözcüklerdir. Hem de niche siteler tek bir husus üstüne yoğunlaşır. Mesela mobil gibi kapsamlı bir husus üstüne kurulan bir site tam niche değilken android oyunları hususuyla alakalı makalelar yazan bir site niche örneğidir. Hem de niche sözcüklerin bir başka özelliği de tıklama başına ücretin yüksek olmasıdır.

Niche Kelime Bulma

Niche sözcükler bulmak amacıyla biraz düşünmeniz gerekmektedir. Fakat yalnızca düşünmek yeterli olmayacaktır. Aklınıza gelen hususların aylık aranma sayılarını, rekabet halini ve tıklama başına kazancını iyice araştırmanız gerekir. Bu hususta çoğu webmaster Google’ın bedava sunmuş bulunduğu KeyWord Planner (Anahtar Kelime Planlayıcı) hizmetini kullanmaktadır. Siz de niche sözcük arar iken bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Belirlediğiniz sözcüklerin aylık aranma adedi en az 1.000 – 10.000 arası olmalı ve bu sözcükdeki rekabetin düşük olması gerekmektedir.

Domain Seçimi

Eğer kendinize makul bir niche sözcük seçtiyseniz şimdi de anahtar sözcüknizi içersinde barındıran bir domain seçmelisiniz. Örnek vermek gerek görülürse sitenizin hususu bir hastalığı ele alıyorsa xxxhastaligi.com gibi bir alan adı siteniz amacıyla makul olacaktır. Domaini seçerken com, net ya da org uzantılı olmasına ilgi edin. Anahtar sözcüknizin tamamını domainde geçirmek SEO yönünden da sitenize gerektiğince yarar sağlayacaktır ve Google’da üst sıralara çıkmanızı kolaylaştıracaktır.

Site Kurulumu

Anahtar sözcüknize makul domaini seçtikten sonra bir adet hosting alın ve sitenize WordPress kurun. Ardından ise AdSense ve SEO uyumlu güzel bir tema bulup sitenize kurun ve genel düzenlemelerini halledin. Temanızı da kurduktan sonra İç SEO optimizasyonu eklentilerini kurun ve site hızlandırma işlemlerini de halledin. WordPress amacıyla size benim de kullandığım All in One SEO Pack, External Links, WP Fastest Cache ve SEO Friendly Images eklentilerini öneriyorum.

Makaleler

Temanızı seçip İç SEO işlemlerinizi de tamamladıktan sonra sıra geldi siteye içerik girmeye. Siteyi ilk açtığımızda 3 gün süresince günlük üçer makale, ileri zamanlarda de en az günlük iki makale girmek siteniz amacıyla yeterli olacaktır. Tabi niche sitelerde makaleler SEO yönünden aşağı yukarı 500 sözcük olmalı ve makalelerde iç linkleme gerçeklştirmeyi unutmamalısınız.

SEO Çalışmaları

Niche sektörde olması gereken en mühim bilhassar arasında anahtar sözcükdeki rekabetin düşük olması gerektiğinden bahsetmiştim. Rekabetin düşük olması SEO çalışmalarında süratli yükselmek amacıyla en mühim etkendir. Mesela aylık aşağı yukarı 10 milyon kere aranan ve rekabeti çok yüksek olan haberler sözcüksinde yükselmek yerine rekabeti daha düşük olan tokat haberleri sözcüksinde yükselmeye çalışmak daha kolaydır. SEO çalışmaları yapar iken bilhassa kaliteli sitelerden tanıtım makalesı alabilmek mühim derecede katkı sağlar. Bunun yanı sıra sözlüklerden, sosyal medyalardan ve imleme sitelerinden de backlink alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek