Online Olarak Alkol Promil Hesaplama

Merhabalar ;

Promil, latince kökenli bir sözcüktür ve latincede “pro mille” sözcüğünden gelmektedir. Promil sözcüğü latincede binde bir manasına gelmektedir. 1 lt yani 1000 ml kanda tespit edilen alkol oranını belirtmek amacıyla kullanılır. Kanda tespit edilen alkolün promil sayısal değeri kişinin boyu, cinsiyeti, kilosu, içkinin içildiği zamanın üzerinden ne kadar geçtiğ, ne kadar içildiği gibi özelliklere göre değişkenlik gösterebilir. Hem de değişik içki türlerinde buluna alkol oranlarıda bir birlerinden değişikdır. Örnek olarak içtiğiniz 1 duble rakı ile 1 şişe biranın alkol oranları değişikdır.

Ülkemizde meşru promil sınırı devlet doğrulusunda 0.5 promil olarak belirlenmiştir. Alkolün vücuttan atılması zamanı şahıstan şahsa göre 48 ile 72 saat arasında değişkenlik göstermektedir. Alkol alındığı andan ortalama 1. saatten sonra vücuttan atılmaya başlanır. Kişiden şahsa göre değişiklık göstermesiyle beraber her saat ortalama 0.1 promil alkol vücuttan dışarıya atılır.

Kadınlar alkolden erkeklere göre biraz daha çok etkilenir. Bunun sebebi ise midelerinde tespit edilen Alcoholdehydrogenase (ADH) etkinliği erkeklere nazaran daha alt seviyelerdedir. Hem de yemekle yerken alınan alkolün bireyi etkilemesi daha yavaş gerçekleşir bunun sebebi midede emilim, ince bağırsaktakinden daha yavaş olmasıdır.

Sitemizde tespit edilen Online Promil Hesaplama Aracını kullanarak alkol aldıktan ileri tahmini alkol miktarınızı hesaplayabilirsiniz. Unutmayın sitemizde tespit edilen Online Alkolmetre ve kandaki alkol oranını hesaplama aracının bilgilerinin doğrulu %100 değildir yeni kesinlik ifade etmez. Promil Hesaplama aracımız içtiğiniz içkilere göre ortalama bir promil hesabı yaparak sizi bilgilendirir.

Arkadaşlar arasında bilinenin aksine sert ve acı kahve içilmesi alkolün etkisini AZALTMAZ! Alkol alındıktan sonra muhakame yeteneği, refleksler ve vasıta sürüş becerileri azalır, özgüven duygusu artmaya başlar. Bu yüzden alkollü iken vasıta kullanmayınız. Alkollüyken vasıta kullanmak hem sizi ve hemde karşınızdakileri CANINI TEHLİKEYE ATAR! . .

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek