Rakı Fiyatları 2018

Merhabalar, yeni sezon Rakı Fiyatları güncel olarak takip edebilirsiniz..

Rakı bubugünümüzde bir Türk içkisi olarak bilinmekte olup, tam manası ile tarihi geçmişinin kimin doğrulusunda bulunduğu ise netlik kazanamamıştır. Ancak fazlası ülke Osmanlılar doğrulusunda bulunduğunu düşünmektedir. Rakı Osmanlı devresinde insanların damak zevkine makulliği ile üretilmiş ve bugüne kadar gelerek tekelleşmiş bir alkoldür. Şuan da dünya çapında Türkiye’de gerektiğince tüketilmekte bulunduğu amacıyla ve Türk alkolü olarak bilindiği amacıyla de Turkish rakı olarak dünya çapında satılmaktadır. Türkiye’den Almanya, Çin ve Amerika başta olmak üzere derhal derhal pek çok ülkeye ihracatı gerçekleşmektedir. Türk toprakları üzerin de bu kadar yaygınlaşması ile aslın da Türkiye’nin bir kültürü durumuna gelmiştir. Keza vatan dışından gelen misafirler genelde alkol masasına oturulacağın da rakı masası yapılmaktadır. Peki, rakı fiyatları bubugünümüzde ne kadardır ve piyasada ne kadara satışı gerçekleşmektedir. Bu soruların cevabını arıyorsanız makul adreste olup, yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Rakı Üretimi Nasıl Olur? ;

Rakı üretim adımına aslın da üzümler toplandıktan sonra hijyenik hale getirilmesi ile başlanmaktadır. Temizlenen üzümler şıra durumuna getirilir. Bundan sonra ise pastörize edilerek maya yardımı ile fermante edilir. Bu biçim de ise alkollü bir sıvı oluşur. Bu meydana gelen alkollü sıvı ise kolonlu distilasyon ünitesine yerleştirilerek ve damıtılarak suma durumuna getirilir. Bu stoklanan suma bakır ibrikler yardımı ile anason tohumu ile karıştırılarak tekrardan damıtılır. Bu biçimde meydana gelen rakı aslın da alkol derecesinin yüksek olmasını sağlarken su ile karıştırılarak içilmesini de gerektirmektedir. Rakı dinlenmesi hedefi ile 1 ay açıkta kalır. 1 ay sonra şişelenmesi yapılmaktadır.

Rakının Faydaları ;

Rakı faydaları aslın da kararında tüketildiğin de iştahsızlığa, tiksinmeye iyi gelir. Midede ve bağırsakta meydana gelen gazları gidermekte yardımcı olur. Kusma ve ishale ise gerektiğince iyi geldiği söylenmektedir. Hamilelik zamanlarında ve adet dönemlerin de kullanılması makul değildir. Ancak adet devresi olmayan bayanların âdetini düzene soktuğu verdiği bulgular arasındadır.

2018 Rakı Fiyatları ;

Alkol fiyatları her sene değişmekte olup, bu sene ise en makul rakı fiyatı 42,5 TL’dir. Bu da 35 cl olan ve Burgaz Rakı fiyatında yer almaktadır. Güncel rakı fiyatları ise şu biçimdedir;

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek