Seo Nedir ? 2017 Seo Nasıl Yapılır ?

Merhabalar..

SEO nedir? : Arama motorlarının sitenizi daha rahat anlayabilmesi ve yorumlayabilmesi amacıyla oluşturulan çalışmaların tümüne SEO yani Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) adı verilmektedir. Tabi ki her ne kadar arama motorları şeklinde bir ifade kullanılsa da, bu optimizasyon işlemlerimizi daha çok Google algoritmalarına göre güncellediğimizi itiraf edebiliriz. Genel olarak hesaba katıldığında Google algoritmalarının çok ilerlemiş bir suni zekaya sahip bulunduğunu görebiliriz, başka arama motorları da bu ve aynısı algoritmalarla çalıştığı amacıyla Google algoritmalarındaki mantık başka arama motorlarında da işlemekte bulunduğunu düşünebiliriz.

2017-2018 Yılı ve SEO Değerlendirmesi

SEO Nasıl Yapılır?

Seo nasıl yapılır ya da Seo nasıl çalışılır gibi ifadelerle internette çok sayıda makale bulunduğu şüphesiz. Ancak benim bu hususta kanaatim az da olsa biraz farklı, detaylayacak olursak;

Öncelikle SEO ve Google arkadaşı site kavramlarının çok karıştırıldığını belirtmek isterim, okuduğum her Seo nasıl yapılır makalelerinde;

Title ve Description
Url ve Resimlerin Alt Etiketleri
Göz Yormayan Tasarım Renkleri
H1, H2 Etiketleri
Site Haritası

gibi bulgular ön planda tutulmaktadır, şunu söylemeliyim ki bu bulgular Seo amacıyla kuşkusuz tesir edecektir, ancak bu bulgular doğru makalelan bir kodlama şeklidir yada Google arkadaşı olarak nitelendirilmektedir sadece.

SEO konusu ile alakalı başarı elde edebilmek amacıyla doğru bir kodlama yapısı ile makalelan siteye lüzumsinimiz var. Arama Motorlarında çıkan başarılı bir sitenin;

  • Yüklenme açılma sürati yüksek olmalı.
    Sayfa içi bağlantılar derli toplu ve mantıklı verilmeli.
    Düzenli Aralıklarla içerik girişi.
    Sosyal Medya kanalları
    Mobil Uyumluluk

gibi asli lüzumsinimleri vardır. Bu lüzumsinimlerin yanısıra tabiki backlink (dışarıdan gelen bağlantılar) lüzumsinimiz var, ancak bunu ilk aşamada natural akışına bırakmamız lüzumliliğini bilhassa söylemek isterim, sosyal medya hesapları bu vakitçte size destek olacaktır. Açtığınız kanallardan(Facebook, Twitter, Instagram vb.) aldığınız backlinkler size bir vakit vakit kazandıracaktır. Nofollow yada dofollow link olması bu aşamada çok mühim değil. Az biraz düşündüğümüzde yeni bir sitenin arama neticelerinde çıkmadan, siteyle alakalı hiç bir bağlantı olmadan yada belli bir içeriğe sahip olmadan, başka sitelerde bu kadar çok konuşulması Google algoritma raconlarına ters bulunduğunu anlayabiliriz. Bir yandan sitenize backlink kazanırken, başka bir taraftan da derli toplu olarak içerik girişi yapabilirsiniz. Bundan ileri vakitçte sosyal medya paylaşımları ve nofollow bağlantılarla bile arama neticelerinde çıkmaya başlayabilirsiniz.

-Tabi belirtmeme lüzum yok ama kopya içeriğe katiyen yer vermeyin.

İlerleyen vakitlarda SEO‘da başarı elde etmiş birtakım sitelerin izlediği yolların algoritmasını sizlerle paylaşacağım. Seo konusu ile alakalı ilk defa bir makale yazmayı denedim, umarım yararlanabileceğiniz yada deneyebileceğiniz bir yol olur, ancak şunu belirtmeliyim ki SEO ile alakalı makale yazmak hiç basit değilmiş.

SEO konusu ile alakalı bildiklerimin tümünü yazmak isterdim buraya, ama bu hususta çalışma yapılacak sektör, anahtar sözcük analizleri, lokal yada genel çalışma, site değerleri, Class IP gibi ucu bucağı belli olmayan çoğu detayın bulunduğunu farkettim, ve makale sonuna istemeden de olsa geldiğimde, başka SEO makalelerinin namacıyla aynı mantıkla makaleldığını anladım.

Haklınıza takılan sorular olursa, lütfen yorum olarak belirtiniz.. Seo nasıl yapılır ? Seo nedir makalemizin sonuna geldik.. Kalın sağlıcakla..

One Response to “Seo Nedir ? 2017 Seo Nasıl Yapılır ?”
  1. Seo Paketleri 27 Temmuz 2017

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek