Silinen Dosyaları Geri Getirme PC

Merhabalar..

Özellikle de iş yoğunluğunda masaüstünüz iğne atsan yere düşmeyecek vaziyete geldiği zaman lüzumsuz dosyaları temizlerken, çok mühim bir dosyayı-resmi sildiğimiz olmuştur. İşte bu noktada silinen dosyaları geri getirmek amacıyla çabalarız. İnşallah bu tür bir hal başınıza gelmez ama gelirse de aklınızda olsun!

Öncelikle, sildiğiniz dosyaları tamamiyle geriye getirebilmenizin aslında de basit olmayacağını bilmelisiniz. Büyük miktarlar harcamanıza sebep olacağını aklınızda bulundurmalı ve dosyalarınızı derli toplu bir şekilde yedeklemekten kaçınmamalısınız. Yedeklemelerin en büyük artısı ise, belirli veri kayıplarında kısa süreler ortamında geriye kazanabilmek olacaktır.

Veri kayıpları yaşamanız halinde sürücünüzü durdurmalısınız. Kurtarma metotlarına başvurmaksızın dosyaları geri yükleme talihinı elde etmek istiyorsanız, kurtarma işlemine başlamadan büyülenen sürücünüzü kullanmamalısınız. Yanlışlıkla ya da değişik sebepten ötürü kaybolacak dosyalarınızı geri getirmenizin olası olduğunu da bilmelisiniz. Şimdi sizlere tanınmış ve son derece etkili üç uygulaması anlatmak istiyoruz.

Silinen dosyaları kurtarma uygulamaları nelerdir?

DMDE Free Edition

Yaşayacağınız rastgele bir veri kaybında DDME Free Edition Dosya kurtarma uygulamasını kullanabilirsiniz. Çeşitli sürücü cinsini amacıylae alan ayrıntılı bir uygulama olduğunu bilmenizde yarar var. Sürücünüzü seçebilir ve Windows gezgini sekmesini andıracak ara yüzle beraber eski dosyalarınız arasında dolaşabilirsiniz. Ücretsiz sürümünde belirli kısıtlamaların olacağını söyleyebiliriz. Lisanslı ve ücretli versiyonlar de ise mükemmel bir kullanıma sahip olacağınızı düşünüyoruz.

Recuva

Recuva uygulamasının yoğun bir kullanım kısmı olduğunu ve sık sık tercih edildiğini belirtmeliyiz. Oldukça tecrübeli ve tecrübeli bir çalışmanın ürünü olan sihirbaz bir ara yüzle karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz. Silinmiş dosyalarınızın işlevini, sürücüsünü ya da yerini kestirebilir ve kısa süreler ortamında erişim sağlayabilirsiniz. Tarama işlemlerinizin başlamasıyla beraber kurtaracağınız her dosya, kendi halleri oranınca puanlamayla karşınıza çıkacaktır.

PhotoRec

Yalnızca fotoğrafları değil, aşağı yukarı 200 değişik türde dosyayı kurtarma ihtimaline sahip olmak ister misiniz? PhotoRec uygulaması, gerektiğince ayrıntılı bir çalışmanın ürünü olarak karşınızda! Silinen dosyalarınıza basit bir şekilde erişebileceksiniz. CD/DVD ve sabit disklerden USB ile veri kurtarımı sağlayan bu uygulamasın, disk bölümlerindeki dosyaları kurtarabildiğini eklemek isteriz.

Fareyle denetim edemeyeceğinizi ve komut satından bir fonksiyonunun olduğunu aklınızda bulundurmalısınız. Program ortamında yer alan menülerden yararlanabilirsiniz. Diskinizi salt okunur olarak bağlayabilir ve kurtaracağınız bilgilere silinmeden erişme talihi yakalayabilirsiniz.

Sonuç Olarak;

Verdiğim bu 3 özel dosya kurtarma uygulaması ile silinen fotoğrafları, videoları vs. aklınıza gelebilecek bütün dosyaları kurtarmanız olası!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

webmaster blogu - webmaster bloğu