Sivilceye Neler İyi gelir ?

Merhabalar ,

Hayatımızı nerdeyse zindana çevirmekte olan sivilceler, pek çok natural teknik ve ilaç tüketimine karşın bazı durumlarda geçmemekte ısrarcı olurlar. Sivilceler, içi iltihap dolu olan ufak yaralar olarak da bilinirler. Sivilceler, kara noktaların sıkılması sonucunda, sağlıksız beslenmeler sonucunda, spor ve egzersizden uzak bir hayat tipine sahip olunduğu vakit ve en muhimi de cilt bakım rutinleri yapılmadığı takdirde meydana çıkıyorlar. Sivilcelerden kurtulmanın ilk ve en mühim aşaması cilt bakımına özen göstermekten geçiyor. Cilt bakımı yapmayan kişilerde, bakımlarını aksatmadan yapan şahıslara oranla çok daha çok sivilce, akne, kara nokta ve gözenek bozukluğu görülüyor. Bu amaçla sivilcelerden kurtulmak ve hem de sivilcelerin cildinize hiç uğramamasını sağlamak adına cilt bakımınızı en iyi şekilde ve düzeli olarak yapmalısınız.

Sivilcelere ne iyi gelir sorusu ise yüzyıllardan beri var olan sorulardan biridir. Cilt bakım rutinlerinizde kullanacağınız mamüller muhakkak cilt tipinize ideal olmalıdır. Eğer yağlı bir cildiniz varsa salsilik asit sahibi olan mamülleri, şayet kuru bir cildiniz varsa nem seviyesi yüksek olan mamülleri ve şayet karma bir cildiniz varsa her iki tip ürünü de kullanabilirsiniz. Cilt tipinize ideal mamülleri kullanmaya ilgi ettiğiniz takdirde sivilcelerden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Cilt bakımının yanı sıra;

Sağlıklı beslenmek sivilcelere iyi geliyor.
Bol bol su tüketmek sivilcelere ve başka cilt sorunlarına iyi geliyor.
Nemlendirici krem ve güneş kremi kullanmak sivilcelere iyi geliyor.
Yatmadan evvelce su içmek ve en az 2 günde bir yastım kılıfını değiştirmenin de sivilcelere iyi geldiği biliniyor.

Yüzünüzde Çok Aşırı Sivilce Varsa

Küçük sivilceler en az 3 gün en çok 10 gün ortamında ciltten uzaklaşırlar. Fakat cildinizde meydana gelen sivilceler sayı olarak çokysa ve yapı olarak büyük, iltihaplı ve geçmesi zor sivilcelerdense, yapmanız gereken en mühim şey kısa vakitte bir cilt hekimine görünmek olacaktır. Kulaktan dolma sivilce ilaçlarından uzak durmak ve muhakkak hekim gözetimi altında sivilce mamülleri kullanmak gerekiyor. Aksi takdirde, sivilcelerin geçmesi yerine onların daha da çoğalmasına ve acılı bir duruma gelmesine niçin olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek