Sosyal Medya & Seo

Seo İçin Sosyal Medyanın Önemi

Web sitesi açmak istiyorsunuz. Herşeyi ayarladınız. Sisteminizi kurup internet sitenizi açtıktan sonra tasarım, içerik vs gibi çoğu çalışmayı gerçekleştirmeniz lazım olur. Daha sonra  sitenize yapmış bulunduğunuz çalışmaların geniş kitlelere aktarılması amacıyla kesinlikle bir sosyal medya hesabı açmanız lazım olur ama bu tek başına yeterli değildir.

Açtığınız sosyal medya hesaplarınızda ne çok aktif ne de çok pasif olmamalısınız. Takipçileri sıkmayacak ama aynı vakitte takipçileri uzaklaştırmayacak kadar paylaşım yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Seo amacıyla sosyal medyanın önemi ufak ayrıntılardan başlar.

Sayfa Yapısı

Bunun dışında açmış bulunduğunuz internet sitesinde sosyal medya hesaplarınıza ait ikonlar kesinlikle yer almalıdır. Onun haricinde kendinize ait bir logo da yer almalıdır. Logonuz görsel olarak internet sitenizdeki takipçilerinizin hafızasına görsel olarak kazınmanıza yardımcı olur. Logonuzu sosyal medya hesaplarınızı profil fotoğrafı olarak ayarlamanız  tavsiye edilir. Bu imajınız amacıyla gayet güzel bir ismim olacaktır. Bunların dışında kapak fotoğrafı amacıyla kendinize ait bir slogan yer alması güzel bir alternatif olacaktır.

Yapılan Paylaşımlar

Sosyal medya hesaplarınızdan yapmış bulunduğunuz bütün paylaşımlarda ideal bir görsel ve kısa bir mesaj yazılmalıdır. Paylaşımlarla ulaşılmak dilenen amaç kitleye yönelik ilgi çekici içerikler bulunmalıdır. Görselin rastgele bir köşesinde logonuz kullanılmalıdır. Bu genellikle sağ alt köşede bulunuyor ama başka köşelerde olmasının bir sakıncası yoktur.

Hedeflenen Kitleye Yönelik Çalışmalar

Başarıya ulaşmanın bir başka yolu da amaç olarak tespit edilen kitleye hitap edebilmektir. Eğer amaç aldığınız kitleye ulaşabilirseniz ve amaç aldığınız kitlenin ilgisini çekerseniz başarıya ulaşmanız daha basit olacaktır. Sadece emek vermek yetmez. Doğru hamleler yapmanız da gereklidir.

Görsellik Açısından Sosyal Medyayı Kullanmak

Görsellik yönünden sosyal medyayı kullanmak amacıyla yaptığınız paylaşımları görsellik ile desteklemek daha ilgi çekici bir duruma gelmenizi sağlar. Bunu fotoğraflarla yapabileceğiniz gibi videolarla da başarabilirsiniz. Hatta işi daha ileri boyutlara götürüp YouTube gibi platformlarda kendinize ait bir kanal açarak belli Aralıklarla birbirleriyle bağlantılı hususları işleyebilirsiniz. Hedef kitle ile etkileşiminiz iyi bulunduğu taktirde vakitle amaç kitleniz daha da büyüyecektir.

2 Responses to “Sosyal Medya & Seo”
  1. fikiralemi 13 Haziran 2017
  2. Recep Güney 19 Haziran 2017

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek