Tanıtım Yazısı Uzunluğu

Merhabalar.

Uzun vakittir test ettiğim, bizzat deneme yanılma yöntemini kullanarak elde ettiğim tecrübeler tarafında size şunu söyleyebilirim ki belirli bir standart ne yazık ki yok. Esasında bu testimin neticesinde daha çok şuna şaşırdım, her alanın kendisine ait bir standardı var. Yani bir sitem amacıyla 800 Kelime yazdım ve test ettiğimde 250-300 karakterlik yazılere istinaden çok daha ön sıralara yaklaştığını fark ettim.(Burada benim yarar anlayışım yazınin Google nezhinde sıralama almasıdır. E durumuyla de ön sıralara gelen yazıden alınan linkler daha yararlı olduğunu varsayıyorum.) Örneğin eklediğim 10 tanıtım yazısında 800 sözcüklik yazı Google’da sitemden önde çıktı 🙂 Kısa bir vakit sonra hususmunu asıl siteme bıraktı o ayrı bi husus tabi, bir gün onada değineceğim.

 

Diğer bir anahtar sözcükmde ise yine aynı kıstaslara sahip 10 adet yazı yazıp denedim ve onda en kısa yazılan yazı sıralama aldı. Daha sonra bu 2. sözcükmde rakiplerimi analiz ettim bilhassa tanıtım yazısı alan rakiplerime baktığımda yazıleri baya uzundu.

Ortalama yazıleri 500 sözcük üstünde ve sıksık aynı tip yazılardan oluşmuştu. Makaleler arası benzerlik seviyesi baya yüksekti yani… Sonra kendi yazıma baktığımda paylaşılan yazılere göre daha değişik sözcükler ile yazdığımı fark ettim. Yani başka uzun yazılere istinaden daha değişik ve daha kısaydı ama sıralamaya iyi bir yerden girdi. Tecrübelerimden yola çıkarak sizlere nacizane tavsiyem tanıtım yazısı almadan evvelce rakiplerinizi izlemeniz ve ne yapıyorlarsa tersini yapmanızdır. Çünkü alışagelmiş çalışmaların dışına çıkmak sizi her vakit 1-0 öne taşıyacaktır 🙂 Herkese iyi Seolar abi.

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek