Tırnak yeme alışkanlığına bitkisel çözüm

Tırnak Yeme Alışkanlığına Çözümler

Sinirden, gerilimden ve kalıtsal durumlardan büyülenen bireyler, ufak yaşta tırnak yemeye başlayabilirler. Tırnak yerken sinirden ve gerilimden kurtulduğunu düşünenler, gerçekte çok hatalı bir tutum sergilerler. Gün boyu tırnak aralarına giren bakteriler, tırnak yiyen şahıslara kurtulamayacakları hastalık verebilirler. Mikroplar son derece süratli bir şekilde ilerler ve bedene nüfuz edebilir. Bu amaçla bir an evvelce bu alışkanlıktan kurtulmak ve tırnakların uzamasına liderlik etmek gerekiyor. Peki tırnak yeme alışkanlığından kurtulmak olası müdür? Bu alışkanlıktan kısa sürede kurtulabilir miyim? Gibi sorular aklınızda yer ediyor olabilir.

Tırnak yeme alışkanlığından kurtulmak amacıyla ilk olarak tırnakların her vakit temiz olması ve bakımına özen gösterilmesi gerekiyor. Eczanelerde ve genelde aktarlarda da bulunabilen caydırıcı ojeler kullanabilirsiniz. Tırnaklarınıza ve tırnak kenarlarına süreceğiniz acı oje yardımıyla de kısa sürede tırnak yeme alışkanlığınızdan kurtulabilirsiniz. Tırnaklarınızı yemek aklınıza geldiği vakit hemen oyalanacak diğer şeyler bulmanız mantıklı olacaktır. Tırnaklarınızı yemekten kurtulmanın en kalıcı hali ise tırnaklarınızı namacıyla yediğinizi bulmaktır.

Tırnaklarınızı namacıyla yediğinizi bulmak en mantıklı yol gösterici olacaktır.
Tırnaklarınızı yeme isteğiniz geldiği vakit, namacıyla olan sebepleri bulmalı ve bunları ortadan kaldırmanız gerekiyor.
Tırnak yeme alışkanlığınızdan kurtulmak amacıyla örgü örme, yapboz yapma, boyama yapma, resim çizme ve gerilim topu ya da gerilim çarkı ile oynama işlemleri de işinize yarayabilir.

Tırnak Yeme Alışkanlıklarından Kurtulmadığınızda Neler Olabilir?

Tırnak yemek gerçek anlamda rahatsız edici ve hastalık bulaştırıcı bir durumdur. Bir an evvelce tırnak yeme alışkanlıklarından kurtulmadığınız takdirde, tırnaklarınız gerçek anlamda çirkin bir görünüme bürünecektir. Tırnaklarınız ve elleriniz bir tüm olarak estetik yönden kötü görünecek ve bakımsız bir hal alacaktır. Kendinize bir an evvelce meşgul olacağınız diğer şeyler bulmanı ve bu kötü alışkanlıktan vazgeçmelisiniz.

 

Tırnak yemeyi bırakmak için dua

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek