Twitter hesabını güvenli yapma

Dünyada ki milyarlarca insan sosyal medyadan uzak kalamıyor. Bu uzak durulmayan sosyal platformlardan biri de kuşkusuz ki Twitter. Milyarlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan Twitter da şahsi hesaplarının çalınmasından mağdur olan fazlası kullanıcı mevcut. Kullanıcıların Bu duruma düşmemesi amacıyla Twitter çift aşamalı doğrulamaya üçüncü parti program desteğini getirdi.

Her geride bıraktığımız gün hayatımıza yerleşen internet hem sosyal medyayı canlandırıyor hemde hackerlara imkan tanıyor. Hackerlara karşı emniyet önlemleri alan bir sosyal platform ise Twitter. Birçok sosyal platformdaki kullanıcılar hesaplarının çalınmasından mağdur oluyor. Twitter kullanıcıların mağdur olmaması amacıyla yeni getirdiği program destek ile bu durumdan kurtarıyor. 2013 yılından beri aktif olan çift aşamalı giriş uzun vakittir fazlası kullanıcı doğrulusunda kullanılıyor. Peki, bu güvenilir girişe üçüncü parti program desteği verilmesi ne manaya geliyor?

Android Police’in yayınladığı haberine göre bundan sonra Twitter’a giriş yapar iken Google Authenticator ve Authy programları kullanılabilecek. Bu programları kullanmak amacıyla Twitter hesabınıza giriş yapıp bir ayarı aktifleştirmeniz gerekecek. Bu ayara Twitter hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Güvenlik Ve Gizlilik” bölümünden “Hesap” opsiyonuna tıklayıp. Hemen görünen “Güvenlik” sekmesine giriş yaparak “Giriş İsteklerini Doğrula” kutusunu seçerek çift aşamalı giriş aktif duruma gelecektir. Daha ardından da “Kod Üretme Uygulamasını Ayarlar” butonuna basın. Ve QR kodu ile Gizli Anahtar bilgilerinizi Google Authenticator ya da Authy programlarına giriş yaparak hesabınızın güvenilirğini daha çok arttırabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

webmaster blogu - webmaster bloğu