Ukrayna Hakkında Detaylı Bilgiler

Merhaba, uzun süredir ukrayna hakkında bilgi vermek istiyordum ama bugüne nasip oldu.. ; ) aslında bilgi derken İnternet üzerinden yine bilinen şeyleri ve burdaki insanların yaşamları kızların(devuşka)lar hakkında kısa bilgi vermek istiyorum!

ukrayna hakkında bilinmeyenler ukrayna gece hayatı kızlar

Ukrayna hakkında İnternet üzerinde yayımlanan bilgiler aynen bu şekildedir..

* Ukrayna dünyada en fazla alkol tüketilen beşinci ülke. Bu sıralamada Moldova, Rusya, Macaristan ve Çek Cumhuiyeti Ukrayna’nın önünde. İstatistiklere göre, 15 yaşın üzerindeki ortalama bir Ukraynalı yılda 15,6 litre alkol tüketiyor.

* Ukrayna, dünyada en fazla üniversite mezunu olan dördüncü ülke. Yüksek eğitim sahibi Ukrayna vatandaşlarının oranı Avrupa ortalamasından fazla.

* Ukrayna’nın batısında bulunan Karpatlar bölgesindeki Rahov kasabasının, Avrupa’nın coğrafi merkezi olduğu kabul ediliyor.

* Paris’te 1934 yılında düzenlenen yarışmada, Ukraynaca, İtalyancadan sonra “en melodik” ikinci, Fransızca ve Farsçadan sonra dünyanın “en güzel” üçüncü dili seçildi.

* Ukraynacada sözcüklerin çoğu “p” harfi ile başlıyor. Ukrayna alfabesinde en fazla kullanılan harf “o”. Ukraynacada en az “f” ve “r” harfleri kullanılıyor.

*  George Gershwin efsanevi “Summertime”şarkısını, “Oy hodit son kolo vikon” adlı Ukrayna halk şarkısından esinlenerek besteledi.

* Kiev’deki “Arsenalnaya” metso istasyonu, dünyadaki en derin metro istasyonu. 1960 yılında inşa edilen istasyon, 105 metre derinliğinde. İstasyonun altında özel sığınaklar olduğu öne sürülüyor.

*  Ukrayna, dünyada manganez yataklarının en fazla olduğu ülke. Ukrayna’nın bilinen manganez rezervleri 2,3 milyar ton (dünyadakinin yüzde 11’i).

* Bilinen en eski harita ve en eski Homo Sapiens yerleşimi, Ukrayna’nın batısındaki Rovno bölgesine bağlı Mejireçye köyünde bulundu.

–Ukrayna, yüzölçümü olarak, topraklarının tamamı Avrupa’da bulunan en büyük ülke. Avrupa’da yalnızca Rusya, Türkiye ve Danimarka’nın yüzölçümleri Ukrayna’dan büyük.

* Ukrayna halk çalgısı “trembita”, dünyadaki en uzun müzik aleti.

* II. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası’nın askerleri, Ukrayna’nın bereketli “kara toprak”larını yük trenleriyle ülkelerine götürdüler.

* Dünyadaki ilk anayasalardan birini, ünlü Ukraynalı Kazak lideri Filip Orlik yazdı. Orlik, Zaporoje birliklerinin lideri seçildiği 5 Nisan 1710 tarihinde, “Zaporoje Birlikleri Hak ve Özgürlükler Anayasası”nı ilan etti.

 

Evet arkadaşlar bundan sonrasını ben anlatmak istiyorum…Genel anlamda bazı websitelerinde okuyorum ukrayna, ya tatil için gelenler (siz anladınız ) Öyle birşey yok abi burda kızlar sizi beklemiyorlar.. Saçma sapan yorumlar, okuyorum gülüyorum bazılarına hatta, buraya gelip paralarını kaptırıp gidiyorlar..Olaya balıklama daldık iyimi : P neyse, benim makaleler böyle abi idare edin lütfen!

İlk önce Ukrayna gelecek olanlar rahat olmaları gerekli görgüsüz olmaya gerek yok, zaten araplar-türkler-azeriler ukrayna’yı bitirdiler diyebilirim.. Elini sallasan müslüman: ) çoğu (lafta) tabi..

Havaalanı‘nında problem oluyormu? Valla kiev ‘de , olduğunu söylüyorlar ama ben kharkov a iniş yaptım hiç bir problem yaşamadım. Kiev de bazen para istiyorlarmış odaya çağırıp ama. Vermezsenizde olur veya verin 5-10 dolar ne olacak tatile geliyorsun.. Adamları sevindirin.. 🙂 Bunlarla karşılaşmak istemiyorsanız uçak’tan iner inmez hızlıca herkes’den önce pasaport kontrolune gidin sona kalmayın..

Diğer sorulara bakınca şöyle birşey farkettim;

Taksi olayı.. havaalanı’nında taksiler çok paraya götürüyorlar diyorlar doğrudur.. Ama türkiyeye göre çok çok ucuz! 20Liraya Türkiye’de hiç bir taksici seni bir yere götürmez . Herneyse tabi fazla para vermemek gerekiyor bunun için uygulamalar var.. Ama rusça bilmeniz şart.. Zaten bu taksicilerin turistlerden fazla para alması rusça bilmemelerinden kaynaklanıyor..Konuşabilirseniz indirim yaparlar .

Disco ortamları nasıl? ;

Evet bütün herkesin bu yüzden buraya geldiğini biliyoruz. Disco ortamları iyi uygun TR fiyatlarına göre ama..İçersi yine Türk – Azeri – Arap kaynıyor artık burdaki bayanlar sıkıldılar.. Enayi yerine koymaya başladılar haklılarmı? bence haklılar sen TR den kalkıp geliyorsun paranla artistlik yapiyorsunda havan kime ? paran var diye bütün discodaki bayanlar senle beraber olacak diye birşey yok dimi! zaten bir çoğu gelince ağızları açık kalıyor. Çok güzel bayanlar e masana geliyorlar. İçki istiyor veya sigara istiyorlar. Sen hemen paketi veriyon alkolünü aliyorsun 2 öpücük 1 telefon numarası ooo kızı ayarladım:))) Nerden ayarladın.. O kızı, bir daha göremezsin bile hadi hoşuna gidersen zaten senle beraber evine gelir. Otele veya, farketmez onlar için yeterki istesinler…

Ukraynalılar Nasıl İnsanlar ;

Valla bana göre çok iyi insanlar, cana yakınlar bayan/erkek farketmez yardım severler.. Mesela istanbul’da metro da bi hatuna adres sorsan senin yüzüne bile bakmaz(kezban) burda bir bayana sorarsan sana tarif eder veya oraya kadar götürebilir rica ederseniz.. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır meselesi: )

Valla yazacağım çok şey var.. 2ci makale’de bunları uzun uzun daha toplu bir şekilde yazacağım.. Ukrayna hakkında bilmek istedikleriniz öğrenmek istediğiniz birşeyler vardır mutlaka çekinmeden yorum yazın kısa sürede cevaplarım…

Paka Dasvidanya , Kalın sağlıcakla..; )

2 Responses to “Ukrayna Hakkında Detaylı Bilgiler”
  1. Berk 24 Haziran 2017
    • Engin 26 Haziran 2017

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

webmaster blogu - webmaster bloğu