Votka Fiyatları 2018

Merhabalar ;

Votka alkol seviyesi yüksek olan içeceklerden olup, Türkiye’de kullanımı çokdır. İsmini Rusya’dan alan Votkanın ismi su anlamından gelmektedir. Volkanın net olarak tarihi ve yeri belli olmasa da 14. Yy da üretildiği düşünülmektedir. Öncelerden votka patatesten üretilmekteyken bubugünümüzde ise mısır ve nişasta sahibi olan tahıl ürünlerinden yapılmaktadır. Votka bir Rus içkisi olarak bilinmekte olup, Rusya’da gerektiğince çok tüketilmektedir. Hatta alkol dendiğinde akla direkt olarak votka gelmektedir. Votka saf bir ispirto içermesinden kaynaklı olarak alkol seviyesi yüksektir. Saf ispirto ve sudan meydana gelen votkanın rengi olmadığı gibi alkol seviyesi ise %40 ile %60 arasında değişmektedir. Votka fiyatları ise bubugünümüzde değişkenlik göstermekte olup, güncel fiyatları sizler ile yazımızın devamın da paylaşacağız.

Votka Nasıl Yapılır?

Bir Rus içeceği olan Votka fiyatları markasına göre değişmektedir. Yapılışı ise hammaddelerin şekerlenmesi ile yapıma başlanan votkanın yapım vakitı fermantasyon ile devam eder. Fermantasyon asitlenmesi amacıyla kullanılır. Fermantasyon aynı vakit da 60 ile 72 saat aralığın da sürmektedir. Fermantasyondan sonra ise damıtma adımına geçilir. Damıtma adımında ise hammadde ayırtılarak saf bir ispirto elde edilir. Daha sonra ise elde edilen ispirto aktif kömür ile odun kömüründen geçirilerek süzülür. Votka yapımın da son adım ise su eksi ile gerçekleşir. Su eksi ise filtreden geçirilmiş olan kokusuz ve renksiz alkol aşağı yukarı olarak %40 ile %57 arasına düşülmesi amacıyla su ek edilir. Bu adımda da hiçbir koku ve tat maddeleri katılmadan şişelenir.

Votka Mezeleri Nelerdir?

Votka genelde sek olarak içilmemekte olup, ağır gelenler amacıyla meyve suları, enerji içecekleri gibi içecekler ile tat verilerek içilmektedir. Yanın da meze olarak ise deniz mahsulleri, Rus salatası, meyve tabağı ve kuruyemiş ile tüketebilirsiniz. Votka mezeler ile beraber tüketildiğin de ağzınıza tat verecek olup, bu şekilde daha eğlenceli olacaktır.

 

2018 Güncel votka fiyatları en düşük 36,5 TL olup, bu 35 lik Bazooka Votkanın fiyatıdır. Diğer votka çeşitlerinin güncel fiyatları ise alçakta yer almaktadır. Tablodan bakarak güncel fiyatları öğrenebilirsiniz.

En tanınmış votkaların en güncel fiyatlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

webmaster blogu - webmaster bloğu