VPN İle Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir ?

Merhabalar ;

Türkiye’deki çoğu kullanıcı detaylı nedenlerle erişimi kısıtlanan internet sitelerine girmek amacıyla değişik yöntemler deniyor. Bunlardan en yaygını ise Sanal Özel Ağ adı verdiği VPN uygulaması. Bu uygulama kullanıcıların değişik bölgelerdeki sunucular üzerinden internete bağlanarak kendi coğrafi yerlerinde erişimi kısıtlı olan içerikleri görüntülemelerine imkân veriyor. Ancak VPN bağlantısını gerçekleştiren hizmetler şayet itimat edilir değilse kullanıcılar amacıyla büyük bir tehlikeyi de yanısıra getiriyor. Genellikle hizmet sağlayıcısı belli olmayan ve fazlalıkla bedava olan birtakım VPN servisleri tehlike saçıyor.

İnternet ve veri güvenliğinde küresel çözüm sağlayıcı Trend Micro bütün kullanıcıları bu noktada uyarıyor. Kullanıcıların internet üzerindeki bütün trafiği VPN sunucusu üzerinden geçtiği amacıyla hizmeti gerçekleştiren doğrultu rahatlıkla bu trafiği izleyebiliyor. Dolayısıyla VPN ağı üzerinden sosyal medya hesaplarınıza girdiğinizde kullandığınız şifreler basitçe görüntülenebiliyor. Eğer VPN ağını kullanırken çevrimiçi bankacılık ve internetten alış veriş gibi işlemler yaparsanız bu tarz finansal bulgularınizin de kötü niyetli bireylerin eline geçme olsılığı meydana çıkıyor. Kullanıcılar bu bulguların başkalarının eline düşmemesi amacıyla bu hizmetleri kullanırken VPN servisini dönem dışı bırakmalılar.

Trend Micro, bütün kullanıcıların itimat edilir ve bilindik hizmet sağlayıcılardan VPN hizmeti almalarını tavsiye ediyor. Kullanılacak VPN hizmetini kimin sağladığını bilmek ve itimat edilir bir servis sağlayıcıdan hizmet alabilmek veri güvenliği amacıyla en mühim adımların başında geliyor.

Yasaklı sitelere nasıl girilir?

Türkiye’de unsurdur bilinmez bir çok sitede erişim engeli karşımıza çıkıyor. Bunun haklı sebebleri olmasının yanısıra bazende saçma sebepler yüzüne sitelere erişim engelleniyor. Eğer bu durumdan ötürü ulaşmak sitediğiniz siteye ulaşamıyorsanız. Sizinde bir proxy değiştirme uygulaması kullanmanız gerekiyor. Tabi proxy değiştirme prosedürü amacıyla illa bir uygulama indirmeniz gerekmez. Aşağıda belirttiğim siteler üzerinden istediğiniz web sitelerine kolay yöntemlere girebilirsiniz..

http://redproxy.net

http://imreis.com

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek