Windows 10’un Gizlilik Ayarları

Microsoft’un önümüzdeki ay kullanıma sunacağı büyük güncelleştirmesi Fall Creator Update ile mobil platformdaki program izinleri aynısı bir sistem geliyor.

Microsoft’un Windows 10 ve Windows 10 S amacıyla 17 Ekim’de kullanıma sunacağı güncelleştirmeye dair bulgular gelmeye devam ediyor. Emniyet ve eşzamanlılık (senkronizasyon) bazlı yeniliklerin yanı sıra birtakım performans problemini da çözmesi beklenilen yeni güncelleştirme yanında saklılık merkezli bir grup kullanımı kolay özellikleri de getirecek.

Donanımlara erişim denetim edilebilecek…

Şu ana dek kamera ve mikrofon gibi şahsi bulgulare erişimin olası bulunduğu titiz donanımlara erişim varsayılan olarak tüm yazılımlara açıktı. Görünüşe göre mobil doğrultuda bir süredir alışık bulunduğumuz program izinlerinin düzenlenmesi Windows 10’da geliyor. Yeni güncellemeyle istikbal olan, programların bu tür aygıtlara erişiminin denetimi özelliği güncellemeden evvelce kurulu olan yazılımlar amacıyla geçerli olmayacak ancak istikbalte kuracağınız yazılımlarda bu tür bir denetime sahip olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek