WordPress Tema Nasıl Yüklenir ?

Merhabalar..

Site işiyle uğraşan webmasterlar amacıyla çok büyük basitlik gerçekleştiren WordPress programı, basit tema yüklemesi ile de çok büyük rağbet görmektedir. WordPress’in kendisine ait olan temalarının yanı sıra rahatlıkla yükleyebileceğiniz onlarca tema vardır. Web sitesi ile uğraşmak iyi bir site alt yapısı ile çok basitdır.

Sahip olduğunuz alt yapı işinizi basitleştirecek özellikte olmalıdır. Sizi yormayan, vaktinizi almayan en iyi site programı WordPress’tir. WordPress’te eklenti yükleyebileceğiniz gibi beğendiğiniz temaları da rahatlıkla yükleyebilirsiniz. WordPress’te Tema Yükleme Nasıl Gerçekleştirilir Böyle bir soruya şu şekilde yanıt verelim.

WordPress’te tema yüklemenin iki değişik yolu vardır. Bu iki değişik yol da çok basitdır. Yapmanız gereken yükleyeceğiniz temayı belirlemektir. Önemli olan temayı nereden yükleyeceğinizdir. Temanız masaüstünde hazır olduktan sonra WordPress’e yüklemek son derece basitdır.

WordPress’e Tema Yüklemenin Yolları

Sitenizin admin paneline girerek manzara kısmından temaları seçiniz. Burada yüklü olan temaları görüntüleyeceksiniz. Yeni tema ekle opsiyonuna tıklayarak masaüstünüzdeki temayı yükleyebilirsiniz. Bu prosedür WordPress’e tema yüklemenin birinci yoludur. Diğer bir yol ise masaüstünüzdeki temayı sitenizin ftp verilerinin olduğu public html klasörünün amacıylae atmaktır. Bu prosedürü yapabilmek amacıyla fila zilla ve aynısı ftp programlarını kullanmanız gerekmektedir.

File zilla ile sitenizin ftp alanına giriş yaptıktan sonra public html amacıyladeki themes klasörünün amacıylae temanızı atabilirsiniz. Bu prosedürü yaptıktan sonra sitenizin admin paneline girerek belirlediğiniz temayı aktifleştirmeniz gerekmektedir. Artık, WordPress’e temayı başarılı bir şekilde yüklediniz.

Admin panelinde sol doğrultuda tespit edilen sekmelerde yüklediğiniz temayı görüntüleyebilir, tema üstünde lüzumlu ayarları yapabilirsiniz. WordPress’e tema yüklemenin iki değişik yolunu sizlere ifade ettik. Bu iki değişik yol da son derece basittir. Burada tek yapmanız gereken yükleyeceğiniz temayı belirlemektir. Temayı saptadıktan sonra gerisi çok basit yapılabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek