WP Sahte konum

Whatsapp düzmece koordinat gönderme çok kolay adımlar ile uygulanabilecek bir şey olmasına karşın fazlası bireyin bunu bilmemesi güzel. Siz bu yazıyı okuyarak hem düzmece koordinat atmayı öğrenecek hem de size atılan koordinatun düzmece olup olmadığını anlayabileceksiniz. O vakit başlayalım. Bu teknik sizi fazlası yerde kurtaracaktır hele ki sevgiliniz dışında anneniz babanız da arada bir koordinat atmanızı isteyip nerede olduğunu merak ediyorsa. Iphone, android ve Windows tabanlı cihazlarda birbirine çok benzese de aralarında çok küçük farklar bulunuyor.

Öncelikle koordinat atabilmeniz amacıyla telefonunuzda GPS ve koordinat servislerinin açık olması lüzumlu bunun amacıyla ayarlardan ‘Gizlilik’ kısmına giderek bu ayarın whatsapp programı amacıyla açık olmasından emin olmalısınız.

Sahte konum atmak amacıyla ilk olarak whatsapp programına gidip konuştuğunuz bireyin sayfasını açın.
Normal koordinat gönderir gibi aynı şekilde ‘Konum paylaş’ sekmesini açın. Üst kısımda karşınıza bir arama kutucuğu çıkacaktır. Bu kısma atmak dilediğiniz koordinatu yazın (bir pastane, cafe, hastane, işyeri olabilir) bunu seçtikten sonra gönder opsiyonuna dokunun. Böylece whatsapp üzerinden düzmece koordinat göndermiş olacaksınız.

Peki birinin bize sahte konum attığını nasıl öğrenebiliriz? Emin olun bu taktiği fazlası şahıs bilmiyor. Bundan ötürü bunun farkına varamayacaktır ama siz varın. Konum geldiği vakit altında kısa bir şekilde adres yazıyorsa koordinat atan şahıs doğrulusunda manuel olarak belirlenmiş mânasına gelmiş oluyor.

Bu fazlası vakit işe yarasa da küçük bir kötü haberim var koordinat atarken whatsapp diğer kent gibi uzak yerleri bulmanzıa engel oluyor. O ilçe ya da çevredeki yerleri düzmece olarak gönderebiliyorsunuz. Defalarca denememe karşın bu hususta bir netice alamadım.

Bir Cevap Yazın

webmaster blogu - İçerek