Yorumlardan Site Adresini Kaldırmak

Merhaba, bugün yine WP ile makalemize devam ediyoruz. WordPress sitemde yorum evresinde site adı yazılan kısma, birtakım kullanıcılar doldurmanın mecburi olduğunu düşünerek yanlış adresler yazabiliyor. Bu halde sitede yanlış link çıkışı izlenimi oluşabiliyor. Eğer sizde sitenizde yorumlar evresinden internet sitesi bölümünü kaldırmak dilerseniz alçakta anlattığım işlemleri yaparak birkaç dakikada bu prosedürü gerçekleştirebilirsiniz.

İlk olarak WordPress admin panelinden “functions.php” dosyasını açın. Açmak amacıyla WordPress admin panelinden Görünüm > Düzenleyici > Function.php ‘ yi açın. (Düzenleyiciyi açtığınızda sağ doğrultuda yer alıyor.)

 

Belirttiğim dosyayı açtığınızda functions.php kod satırlarında en alta gelip ?> yazan kısmın bir üstüne aşağıdaki kodu yazınız.

function remove_comment_fields($fields) {
    unset($fields['url']);
    return $fields;
}
add_filter('comment_form_default_fields','remove_comment_fields');Bu prosedürü yaptıktan sonra yorum yapar iken kullanıcılar internet sitesi ya da internet sitesi bölümünü göremeyecektir. Takıldığınız bir kısım olursa yorum bırakabilirsiniz. İşlem ardından yorum alanı alttaki gibi görünecektir. (Tasarımsal değişiklik olabilir.)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

webmaster blogu - webmaster bloğu